Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%25
15 Temmuz Darbe Girişimi Hatırladıklarımız ve Hatırlayacaklarımız 15 Temmuz Darbe Girişimi Hatırladıklarımız ve Hatırlayacaklarımız

15 Temmuz Darbe Girişimi-Hatırladıklarımız ve Hatırlayacaklarımız Biz Korkmadık-Kaçmadık Baba

Liste Fiyatı : 30,00TL
İndirimli Fiyat : 22,50TL
Kazancınız : 7,50TL
%25
Temin süresi 4 iş günüdür.
15 Temmuz Darbe Girişimi-Hatırladıklarımız ve Hatırlayacaklarımız Biz Korkmadık-Kaçmadık Baba
15 Temmuz Darbe Girişimi-Hatırladıklarımız ve Hatırlayacaklarımız Biz Korkmadık-Kaçmadık Baba
Kadim Yayınları
22.50
“Hayat, insanın yaşadıkları değildir; aslolan hatır-ladığı ve anlatmak için nasıl hatırladığıdır…” -Gabriel Garcia Marquez- Ne olduğunu ve neden-nasıl olduğunu anlatabilmek için önce hatırlamak gerekir. Hatırlamak, bugünü kuran anlamlara geri dönmektir. Bugün, aslında bir anlamda geçmişte; geçmişin sürekliliğinde kurulur. Zira insan davranışları, durağan bir toplumsallığın olmadığını; insanların, içinde yaşadıkları ve yetiştikleri toplum, tarihsel anlatı ve gerçeklik tarafından etkilendiklerini, hatta şekillendirildiklerini göstermektedir. 15 Temmuz da, böylesi bir geçmişin, hatırlamanın izlerini taşır. Ne var ki, bu hatırlama acı vericidir, ıstıraplıdır. Topluma vekâlet eden devlet ve ona hükmeden siyasal seçkinler, “ilerleme” misyonu çerçevesinde toplumu dönüştürmeye çabalamışlar; buna karşı zaman zaman ortaya çıkan direnci de farklı yöntemleri (mesela darbeleri) kullanarak bastırmaya çalışmışlardır. Dolayısıyla bugünü, özelde de 15 Temmuz'u kuran anlamları biraz da bu geçmişte aramak gerekir.
 • Açıklama
  • “Hayat, insanın yaşadıkları değildir; aslolan hatır-ladığı ve anlatmak için nasıl hatırladığıdır…” -Gabriel Garcia Marquez- Ne olduğunu ve neden-nasıl olduğunu anlatabilmek için önce hatırlamak gerekir. Hatırlamak, bugünü kuran anlamlara geri dönmektir. Bugün, aslında bir anlamda geçmişte; geçmişin sürekliliğinde kurulur. Zira insan davranışları, durağan bir toplumsallığın olmadığını; insanların, içinde yaşadıkları ve yetiştikleri toplum, tarihsel anlatı ve gerçeklik tarafından etkilendiklerini, hatta şekillendirildiklerini göstermektedir. 15 Temmuz da, böylesi bir geçmişin, hatırlamanın izlerini taşır. Ne var ki, bu hatırlama acı vericidir, ıstıraplıdır. Topluma vekâlet eden devlet ve ona hükmeden siyasal seçkinler, “ilerleme” misyonu çerçevesinde toplumu dönüştürmeye çabalamışlar; buna karşı zaman zaman ortaya çıkan direnci de farklı yöntemleri (mesela darbeleri) kullanarak bastırmaya çalışmışlardır. Dolayısıyla bugünü, özelde de 15 Temmuz'u kuran anlamları biraz da bu geçmişte aramak gerekir.
   Stok Kodu
   :
   9789759000394
   Boyut
   :
   0x0
   Sayfa Sayısı
   :
   388
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2017-01
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   2.Hamur
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat