7 Yıldızlı Masallar - Bulutsu Görevlerim

%25
7 Yıldızlı Masallar - Bulutsu Görevlerim,Nurşen Şirin

Liste Fiyatı : 3,00 TL
İndirimli Fiyat : 2,25 TL

Havale/EFT ile 2,22 TL
(Bu ürünü aldığınızda 2 puan kazanacaksınız)
   2

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Çoklu zekâ kuramına göre 1000 çocuk üzerinde sınanarak 4-8 yaş grubu için Çocuk Gelişim Uzmanı Nurşen Şirin tarafından hazırlanmıştır.
Masalın teması: Sorumluluk bilinci. Çocuklara kazandıracağı kavramlar: Büyük-küçük, sıcak-soğuk, yüksek-alçak, mutlu-mutsuz, renkli-renksiz.
Çoklu zekâ kuramına göre çocuklarda geliştirdiği zekâ alanları
Kişisel (İçsel) Zekâ: Masalın ana teması olan sorumluluk bilinci, kişisel gelişim ve yeterlilikte büyük önem arz eder. Masalda verilmeye çalışılan bu tema, çocukların kişisel içsel zekâlarını destekler niteliktedir.
Kişiler Arası (Sosyal) Zekâ: Sosyal hayatın vazgeçilmez dinamiklerinden olan sorumluluklarını yerine getirme, dayanışma ve yardımlaşma, kişinin sosyal hayattaki başarısını desteklemekte ve geliştirmektedir. “Bulutsu Görevlerim“ masal kurgusu içinde bu davranış biçimlerini çocuklara kazandırmayı hedeflemekte bu yönüyle onların sosyal zekâsını güçlendirmektedir.
Sözel ve dilsel zekâ: Masalın kazandırdığı kavramlar, kelimeler, duygu ifadeleri, sözel ve dilsel zekânın gelişimine katkıda bulunmaktadır.
Doğa zekâsı (Varoluşçu Zekâ): Masal; yağmurun oluşumu, toprağın, suyun ve rüzgârın görevleri gibi tabiat olaylarını izah ederek doğa zekâsını desteklemektedir.
Görsel (mekânsal) zekâ: Resimlerdeki renkler ve öğeler, masalda yapılan tabiata ait tasvirler, görsel mekânsal zekânın gelişmesine katkı sağlamaktadır.
Müziksel ve ritimsel zekâ: Masal, kurgusu içinde doğa olaylarındaki ritme yer vererek, (Fırtınanın “vuv vuuv“ diye esmesi yağmur tanelerinin “tıp tıp“ diye düşmesi vb...) müziksel ve ritimsel zekâyı geliştirmektedir.

Stok Kodu
9789752633322
Sayfa Sayısı
16
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2012-07
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
Kuşe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat