7 Yıldızlı Masallar - Rüzgargülü ile YeldeğirmeniYedi Yıldızlı Masallar, +4 Yaş

%25
Rüzgargülü İle Yeldeğirmeni,Nurşen Şirin

Liste Fiyatı : 3,00 TL
İndirimli Fiyat : 2,25 TL

Havale/EFT ile 2,22 TL
(Bu ürünü aldığınızda 2 puan kazanacaksınız)
   2

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Çoklu zekâ kuramına göre 1000 çocuk üzerinde sınanarak 4-8 yaş grubu için Çocuk Gelişim Uzmanı Nurşen Şirin tarafından hazırlanmıştır.
Masalın Teması: Yardımseverlik, küçümsememe ve böbürlenmeme. Çocuklara kazandıracağı kavramlar: Güçlü-güçsüz, büyük-küçük, mutlu-mutsuz, kızgın-sakin, dönmek-durmak, hızlı-yavaş.
Çoklu zekâ kuramına göre çocuklarda geliştirdiği zekâ alanları:
Kişisel (İçsel) Zekâ: Kendine güvenin başkalarını küçümsemeye dönüşmemesi, çevredeki varlıklara pozitif bakabilmek önemli kişilik özellikleridir. Masal, bu kişilik özelliklerini destekleyen temasıyla kişisel içsel zekânın gelişmesine katkı sağlar.
Kişiler Arası (Sosyal) Zekâ: Sosyal ilişkilerin sağlıklı olarak işleyebilmesi, kişilerin birbirlerine pozitif yaklaşmalarına bağlıdır. Yardımseverliğin olumlu sonuçları, küçümsemeninse olumsuz sonuçları, masal kurgusu içinde çocuklara gösterilmiştir. Bu örneklemeleriyle masal, sosyal zekânın gelişmesini olumlu yönde etkiler.
Doğa zekâsı: Masalda kullanılan öğelerin doğada var olan öğeler olması ayrıca doğa olaylarının izah ediliyor olması, (Yağmurun oluşumu, kızışan taşların yangın çıkarması vb.) doğa zekâsının gelişimine destek olmaktadır.
Sözel ve dilsel zekâ: Masalın kazandırdığı kavramlar, kelimeler, duygu ifadeleri, sözel -dilsel- zekânın gelişimine katkıda bulunmaktadır.
Görsel (mekânsal) Zekâ: Masaldaki görsel öğelerin ve tasvirlerin zenginliği bu zekâyı desteklemektedir.
(Tanıtım Yazısı'ndan)
Stok Kodu
9799752633406
Boyut
200-260
Sayfa Sayısı
16
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-09
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
Kuşe
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat