Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Anayasa Yazıları
Anayasa Yazıları
25.00

Anayasa Yazıları, 1920'den günümüze anayasal kurumların anlatıldığı çalışma dışında, geçmiş yıllarda kaleme alınmış ve çoğu A.Ü. SBF Dergisi'nde olmak üzere yayınlanıp gözden geçirilmiş makalelerden oluşuyor. Konular, anayasanın sistematiği doğrultusunda temel haklar, yasama, yürütme ve yargı organları gözönünde bulundurularak sıralanırken; özellikle ülkedeki siyasi tartışmalarla yakından ilişkili anayasal sorunlar hakkındaki yazılar bir araya getirilmiş ve hemen her siyasal/toplumsal çatışmanın aynı zamanda anayasal bir boyuta sahip olduğu sergilenmeye çalışılmıştır.
Anayasa Yazıları, öğrencilere olduğu kadar söz konusu sorunlarla ilgilenen diğer okurlara da yardımcı olmayı amaçlamaktadır.
(Arka Kapak)

 • Açıklama
  • Anayasa Yazıları, 1920'den günümüze anayasal kurumların anlatıldığı çalışma dışında, geçmiş yıllarda kaleme alınmış ve çoğu A.Ü. SBF Dergisi'nde olmak üzere yayınlanıp gözden geçirilmiş makalelerden oluşuyor. Konular, anayasanın sistematiği doğrultusunda temel haklar, yasama, yürütme ve yargı organları gözönünde bulundurularak sıralanırken; özellikle ülkedeki siyasi tartışmalarla yakından ilişkili anayasal sorunlar hakkındaki yazılar bir araya getirilmiş ve hemen her siyasal/toplumsal çatışmanın aynı zamanda anayasal bir boyuta sahip olduğu sergilenmeye çalışılmıştır.
   Anayasa Yazıları, öğrencilere olduğu kadar söz konusu sorunlarla ilgilenen diğer okurlara da yardımcı olmayı amaçlamaktadır.
   (Arka Kapak)

   Stok Kodu
   :
   9789758752843
   Boyut
   :
   145-205
   Sayfa Sayısı
   :
   389
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2013-03
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   2. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat