Android Programlama Eğitimi (DVD'li)

%20
Android Proğramlama Eğitimi (DVD'li),Aykut Taşdelen

Liste Fiyatı : 48,00 TL
İndirimli Fiyat : 38,40 TL

Havale/EFT ile 37,94 TL
(Bu ürünü aldığınızda 38 puan kazanacaksınız)
   38

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Başlangıçtan ileri seviyeye kadar tüm Android programcıları için hazırlanan bu akademik kaynak, Android Studio üzerinden anlatımlı örneklerle ve uygulamalar içeren DVD ile birlikte geliştiricilere Android'in kapılarını açıyor.

Bu kitap 2011 yılından beridir, üniversitede Android üzerine açılmış ilk lisans derslerini okutan deneyimli eğitimci Aykut TAşdelen tarafından kaleme alındı. Bu nedenle kitap, konuları pedagojik bir sistematiğe göre ayrıştırıp, akademik bir ciddiyet içerisinde ele alıyor. Konunun arka planını anlatmayı hedefleyen Taşdelen, ekran görüntüleri ile doldurulmuş yüzeysel içerikli bir kitap yerine, bazı noktalarda Android kütüphanesinin kendi kaynak kodlarından alıntılar yaparak -sadece bir şeyin nasıl yapıldığını değil aynı zamanda o görevi yerine getiren sınıfların nasıl yazıldıklarını anlatıyor- ayrıca UML ile modellemeler yaparak, kütüphanenin tasarım detaylarını da inceliyor. Teori ve pratiğin ayrılmaz bir bütün olduğu gerçeğinden yola çıkılarak, kitap Android üzerine uygulama geliştirme isteyen kişiler için bolca örnek kod içeriyor ve kaliteli kodlama için çeşitli teknikler öğretiyor.

Java, C# veya C++ dillerinden herhangi birisinde belirli bir seviyeye gelmiş programcılara, Android programlamayı başlangıcından ileri seviyeye kadar öğretmeyi hedefleyen kitap, Android dünyasındaki son yeniliklere göre hazırlandı. Örneğin anlatımlar Eclipse yerine Google'ın resmi IDE olarak kabul ettiği Android Studio üzerinden yapılıyor. Ayrıca Lollipop gibi yeni versiyonlarla gündeme gelmiş olan ART gibi yeni olgular anlatılıyor ve API versiyonlarındaki son güncellemeler ele alınıyor. Kitap C# ve C++ programcıları için Java'nın bu iki dilden farklılıklarını (sıfırdan Java anlatmadan) ek bir bölümde özetliyor.

Kitapla birlikte, her bölümde anlatılan kod satırları ile ilgili daha fazla örnek içeren DVD kullanıcılara sunuluyor. DVD'de her bölüme göre ayrı ayrı düzenlendi. Kitapta anlatılan konularla ilgili daha fazla örnek ve kod, Android Studio formatında yer alıyor.

Kitapta yer verilen başlıca konular:
Dalvik, ART, Sandbox, Zygote, Forking
Fragment, Layout, View Sınıfları
Deklaratif ve Programatik Tasarım
YAFSS2 Dosya Sistemi Ve Dosya İşlemleri
Preferences Mekanizması, Process'ler
Çok Katmanlı Mimaride Geliştirme
SqLite Veritabanı İşlemleri
BLOB Verilerle Çalışma
ContentProvider/Resolver
Servisler, MultiThreading, AsyncTask, Executor
WebAPI ile Rest Servis Geliştirme, RETROFIT Kullanımı
SOAP, JSON, HTML Parse (JSOUP) İşlemleri.
Çizim İşlemleri, SurfaceView, WebView
Animasyonlar, Efektler, Gesture Recognition
Multimedia, Ses Tanıma, Seslendirme
Kamera kullanımı, NFC, Bluetooth
GPS, Sensörler, Broadcast Mekanizması
GoogleMap, Places API'leri
Telefon Özellikleri, SMS, Mail, Arama
Xamarin ve C# ile Android Geliştirme
Java'nın Temel Özellikleri & C++ ve C#'tan Farklılıkları
Materyal Dizayn (RecylerView, SnackBar, …)

Stok Kodu
9786056460845
Boyut
165-240
Sayfa Sayısı
592
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2017-01
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat