Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%25
Baleylim Bale Üzerine Fotografik Bir Etüd A Photographic Study of Danc

Baleylim Bale Üzerine Fotografik Bir Etüd A Photographic Study of Dance (60 Siyah-Beyaz Duotone 25 Renkli Fotoğraf) (Ciltli)

Liste Fiyatı : 80,00TL
İndirimli Fiyat : 60,00TL
Kazancınız : 20,00TL
%25
Temin süresi 5 iş günüdür.
Baleylim Bale Üzerine Fotografik Bir Etüd A Photographic Study of Dance (60 Siyah-Beyaz Duotone 25 Renkli Fotoğraf) (Ciltli)
Baleylim Bale Üzerine Fotografik Bir Etüd A Photographic Study of Dance (60 Siyah-Beyaz Duotone 25 Renkli Fotoğraf) (Ciltli)
Doruk Yayınları
60.00
Müzik, dans, koreografi ve paylaşım, hemen hemen hiç bir sanat dalında balede olduğu gibi içiçe değildir. Bu fotoğrafların sanatçısının “Baleylim“ albümünü oluşturan fotoğraflar serisi, kimi zaman sıkıcı olarak da kabul edilen bale kurallarına aykırı düşmektedir. Nitekim, fotoğrafçı, baleden daha çok balerinlerin estetiği ile ilgilendiğini, tercihini, kamerasını o cepheye yönelterek ortaya koyduğunu itiraf etmektedir. Fotoğrafçı, bu çalışma sırasında dans eden kadın bedenleri üzerinde titreşen ışıkları, bir görüntü serüveninin anaforlarında boğularak sahne gerisinden izlemeyi tercih etmiş, böylece, ilgi alanını tümüyle bu çerçevede yoğunlaştırmıştır. Bu fotoğrafların sanatçısının, “Baleylim“ albümünden duymak istediği asıl heyecan; balerin fotoğrafları aracılığı ile ışığı, ritmi ve zarafeti kendi dünyasıyla buluşturmak, böylece sanatseverler ile paylaşmayı arzuladığı ortak bir duygu alışverişinin inanılmaz keyfini yaşamaktır.
(İç Kapak)
 • Açıklama
  • Müzik, dans, koreografi ve paylaşım, hemen hemen hiç bir sanat dalında balede olduğu gibi içiçe değildir. Bu fotoğrafların sanatçısının “Baleylim“ albümünü oluşturan fotoğraflar serisi, kimi zaman sıkıcı olarak da kabul edilen bale kurallarına aykırı düşmektedir. Nitekim, fotoğrafçı, baleden daha çok balerinlerin estetiği ile ilgilendiğini, tercihini, kamerasını o cepheye yönelterek ortaya koyduğunu itiraf etmektedir. Fotoğrafçı, bu çalışma sırasında dans eden kadın bedenleri üzerinde titreşen ışıkları, bir görüntü serüveninin anaforlarında boğularak sahne gerisinden izlemeyi tercih etmiş, böylece, ilgi alanını tümüyle bu çerçevede yoğunlaştırmıştır. Bu fotoğrafların sanatçısının, “Baleylim“ albümünden duymak istediği asıl heyecan; balerin fotoğrafları aracılığı ile ışığı, ritmi ve zarafeti kendi dünyasıyla buluşturmak, böylece sanatseverler ile paylaşmayı arzuladığı ortak bir duygu alışverişinin inanılmaz keyfini yaşamaktır.
   (İç Kapak)
   Stok Kodu
   :
   9789755531755
   Sayfa Sayısı
   :
   113
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Basım Tarihi
   :
   1997-01
   Kapak Türü
   :
   Ciltli
   Kağıt Türü
   :
   Kuşe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat