Dinler Tarihi

%25
Dinler Tarihi,Kolektif

Liste Fiyatı : 38,50 TL
İndirimli Fiyat : 28,88 TL

Havale/EFT ile 28,53 TL
(Bu ürünü aldığınızda 28 puan kazanacaksınız)
   28

Temin süresi 4 iş günüdür.

Adet
Günümüz teknolojisi; dünyayı küçültmüş, insanların birbiri hakkında bilgi edinme yollarını ve imkanlarını artırmıştır. 7 milyar civarında insan yaşadığı dünyamızda, insanların 6 milyardan fazlası şu veya bu dinin mensubudur. Bu durum; insanoğlu için dinin ne kadar vazgeçilmez olduğunu, “dinsiz/ataist insanlar“ olsa bile ''bir toplumun toptan dinsiz olmadığını'' ortaya koymaktadır.
Kanuni Sultan Süleyman'ın, Süleymaniye Camii Vakfiyesi'nde, Süleymaniye Camii imamımda arayacak vasıflar arasına, “İslam'ın yüce gerçeğini ortaya koyabilmesi için Mukayeseli Dinler ve Dinler Tarihini bilecektir“ şartını koyması Dinler Tarihi kitabı ve önemi için en çarpıcı örnek olmalıdır.
Elinizdeki Dinler Tarihi kitabı; genel “din kültürü“ ve yeryüzünde yaşayan bütün dinler/İlk Kabile Dinleri yanında din kabul edilmiş 14 din hakkında genel hatları ile bilgi vermektedir. Verilen bu bilgiler; hem insanlar arası ilişkilerde, hem uluslararası ilişkilerde, hem ''Medeniyetler arası İttifak''ta hem de ''Dinler arası Diyalog''da faydalı olacak/yararlanılacak bilgilerdir.
Özet olarak bu kitap; “bir Kılavuzdur, rehberdir“,“yol haritasıdır“,“dinler ansiklopedisidir“ ve kaynak eseridir...

Stok Kodu
9789752672505
Boyut
140-200
Sayfa Sayısı
720
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2014-01
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat