Dokumacının ÖlümüEmek Öyküleri - 4Dokumacının Ölümü

%20
Emek Öyküleri 4,Adnan Özyalçıner

Liste Fiyatı : 14,00 TL
İndirimli Fiyat : 11,20 TL
(Bu ürünü aldığınızda 11 puan kazanacaksınız)
   11

Temin süresi 4 iş günüdür.

Adet
Bu kitapta birbirine bağlanarak sürekli okumayı sağlayacak Türk edebiyatından on sekiz, Dünya edebiyatından dört öykü yer alıyor.
Uygarlığı yaratanın, geliştirenin hep emek olduğunu biliyoruz. Üretimleriyle yaşamımızı sağlayanlar da hep emekçiler olmuştur. Kol gücünden başka sermayeleri olmayan işçilerle köylüler ve düşüncelerinden başka sermayeleri olmayan düşünce adamları, el birliğiyle, yaşamı değiştirip dönüştürmeye olan inançlarından caymamışlardır. Kitapta yer alan öykülerde, gelecekte paylaşılacak olan yaşama sevincinin kıvılcımlarını bulacaksınız. O günlere ulaşıldığında kavganın yerini barış, acının yerini sevinç, köleliğin yerini sahiplik, sömürünün yerini birlikte üretilen yaşamın eşitçe paylaşımı alacaktır. Emeğin gücünün birleştiriciliğinin görkemli güzelliğini, insanı insan yapan anlamını, doğayı alt edişinin yüceliğini Maksim Gorki'nin “Tünel“ öyküsünde bulacaksınız. Semplon Tüneli'nin açılışında İtalyan ve Fransız işçilerin, dağı delip toprağın altında birleşmeleri, el ele tutuşmaları sizi de heyecanlandırıp sevindirecektir. Aynı sevinci, Adnan Özyalçıner'in kitaba adını veren “Dokumacını Ölümü“ öyküsü de yaşatacaktır. Öyküdeki dokumacının işine olan sevgisi, yaratcı gücüne olan inancı, ölse de yerini bir başkası alacağı için, aynı sevinç ve mutluluğun sürekli olabileceğini gösterecektir.
Emekçi, üretimden gelen gücünü kullanarak sömürüye son verebilecek güçtedir. Bu yolla sürekli barış ve kardeşliği de getirecektir.
Üretimden gelen güçle insanlar arasında sevgiyle mutluluğu paylaşabilmek için.
(Arka Kapak)
Kitapta öyküleri bulunan yazarlar: Salim Şengil, Halikarnas Balıkçısı, Adalet Ağaoğlu, Ali Balkız, Sevgi Soysal, Necati Tosuner, Şükran Kurdakul, Umran Nazif, Feyza Hepçilingirler, Burhan Günel, Burhan Günel, Ferzan Gürel, Selim İleri, Selçuk Baran, Celal Özcan, Fakir Baykurt, Yordan Yorkov, Yusuf Ziya Bahadınlı, Alberto Moravia, Maksim Gorki, Sulhi Dölek, Yuri Nagibin, Adnan Özyalçıner.
Stok Kodu
9789756865187
Sayfa Sayısı
216
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat