Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%7
Eğitimde Mükemmellik Arayışı,Mehmet Şişman

Eğitimde Mükemmelik Arayışı Etkili Okullar

Liste Fiyatı : 24,00TL
İndirimli Fiyat : 22,32TL
Kazancınız : 1,68TL
%7
Temin süresi 4 iş günüdür.
Eğitimde Mükemmelik Arayışı Etkili Okullar
Eğitimde Mükemmelik Arayışı Etkili Okullar
Pegem Yayıncılık
22.32
Kitapta, sırasıyla örgütsel etkililik ve bununla ilgili geliştirilen bazı modellerden yola çıkarak okulun etkililiği ya da etkili okul kavramı çözümlenmeye çalışılmış, daha sonra da okulun etkililiğini belirlemeye dönük bazı modeller tanıtılmıştır. İzleyen bölümlerde etkili okul akımının teorik temelleri tartışılmış, batılı ülkelerde bu konuda yapılmış bazı araştırmalardan söz edilmiştir. Söz konusu araştırmalardan yola çıkarak etkili okulu oluşturan boyut ve özellikler özetlenerek bütünleştirilmeye çalışılmıştır. Son olarak da bu konuda Türkiye'de yapılmış bir araştırmanın özeti verilmiştir. Eğitimde nitelik ve kalite tartışmalarının sürekli arttığı bu bağlamda Milli Eğitim Bakanlığı'nca okullarda okul geliştirme ve eğitimde toplam kalite yönetimi adları altında çalışmaların yapıldığı Türkiye'de bu kitabın, eğitime ilgi duyan, okul ve eğitimin nitelik ve kalitesini geliştirmek için çaba gösteren eğitimci ve yöneticilere ve okul yönetimi alanında çalışan uzman ve araştırmacılara yararlı olması beklenmektedir. Okuyucu kitlesinin çeşitliliği dikkate alınarak kitapta olabildiğince yalın bir dil kullanılmaya çalışılmıştır.
(Arka Kapak)
 • Açıklama
  • Kitapta, sırasıyla örgütsel etkililik ve bununla ilgili geliştirilen bazı modellerden yola çıkarak okulun etkililiği ya da etkili okul kavramı çözümlenmeye çalışılmış, daha sonra da okulun etkililiğini belirlemeye dönük bazı modeller tanıtılmıştır. İzleyen bölümlerde etkili okul akımının teorik temelleri tartışılmış, batılı ülkelerde bu konuda yapılmış bazı araştırmalardan söz edilmiştir. Söz konusu araştırmalardan yola çıkarak etkili okulu oluşturan boyut ve özellikler özetlenerek bütünleştirilmeye çalışılmıştır. Son olarak da bu konuda Türkiye'de yapılmış bir araştırmanın özeti verilmiştir. Eğitimde nitelik ve kalite tartışmalarının sürekli arttığı bu bağlamda Milli Eğitim Bakanlığı'nca okullarda okul geliştirme ve eğitimde toplam kalite yönetimi adları altında çalışmaların yapıldığı Türkiye'de bu kitabın, eğitime ilgi duyan, okul ve eğitimin nitelik ve kalitesini geliştirmek için çaba gösteren eğitimci ve yöneticilere ve okul yönetimi alanında çalışan uzman ve araştırmacılara yararlı olması beklenmektedir. Okuyucu kitlesinin çeşitliliği dikkate alınarak kitapta olabildiğince yalın bir dil kullanılmaya çalışılmıştır.
   (Arka Kapak)
   Stok Kodu
   :
   9789756802946
   Boyut
   :
   135-210
   Sayfa Sayısı
   :
   240
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   4
   Basım Tarihi
   :
   2013-04
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   2. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   ismet c. - 15.03.2014 18:45
   çok iyi bi arşiviniz var , ne arasam kolayca ulaşıyorum teşekkürler kitapvekitap.com ♥,,, herkese tavsiye ediyorum, +1 kitap +1 HAYAT <3
Kapat