Euro’nun Uluslararası Finansal Piyasalar ve Türkiye Ekonomisi Üzerindeki Etkisi

%20
Euro'nun Uluslararası Finansal Piyasalar ve Türkiye Ekonomisi Üzerinde

Liste Fiyatı : 12,00 TL
İndirimli Fiyat : 9,60 TL
(Bu ürünü aldığınızda 9 puan kazanacaksınız)
   9

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Ortak para ile birlikte, Avrupa'da bugüne kadar ulusal paraların toplamından daha geniş, likit ve derinliği olan bir finansal piyasa oluşmuştur. Euro sahasında uygulanan para politikası uluslararası finansal piyasaları da önemli ölçüde etkilemektedir.
Bretton Woods Sistemi'nin yıkılmasının ardından Dolar dünyadaki temel uluslararası para olma özelliğini sürdürmüştür. Avrupa Para Birliği'nin kurulması ve Euro'nun uygulamaya sokulması ile birlikte, artık tek paraya dayanan Uluslararası Para Sistemi yerine çok paraya dayanan, çeşitli para sahalarından oluşan bir sisteme geçilmektedir.
Bu bağlamda; AB ile Gümrük Birliği'ni gerçekleştiren, ticari ve mali ilişkileri gelişmiş bir ülke olan Türkiye'nin, mevcut şartlar ve ekonomik yapısı ile rekabet edebilmesi mümkün müdür? Euro'nun ülkenin yapısal reformlarının gerçekleştirilmesinde ne gibi bir etkisi olacaktır? Euro projesi Türkiye ekonomisini nasıl etkileyecektir? AB'ye uyum süreci kısa sürede tamamlanabilecek midir?
Yukarıdaki sorulara cevap arayan bu kitapta, sözü edilen sürecin gelişimi ve dünya piyasaları üzerindeki etkileri ortaya konmaya çalışılmıştır.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789753168670
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
274
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2000-05
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat