Farsça Okuma Ve Değerlendirme

%10
Farsça Okuma ve Değerlendirme,Asuman Gökhan

Liste Fiyatı : 20,00 TL
İndirimli Fiyat : 18,00 TL
(Bu ürünü aldığınızda 18 puan kazanacaksınız)
   18

Temin süresi 4 iş günüdür.

Adet
Bu kitapta, günümüz şartlarında giderek bilinmesi bir ihtiyaç haline gelen Farsçanın öğretilmesi amaçlanmıştır. Bu nedenle hem Fars Dili ve Edebiyatında öğrenim gören öğrenciler, hem de Farsça öğrenmek isteyen kişiler için bir kaynak kitap olarak düşünülmüştür.

Kitapta; Fars alfabesi esas alınarak önce harfler tanıtılmış, daha sonra temel bazı yazma ve okuma kurallarına değinilerek günlük hayatta sıkça kullanılan cümlelere yer verilmiştir. Ayrıca sayılara da işaret edilmiştir.

Kitapta ayrıca Farsçada olup ta Türkçede olmayan ? (he) harfinin çıkardığı sesi vermek için h kullanılmıştır. ? harfi alan harfler â ile, ? (ye) harfi alan harfler î ile ve ? (vav) harfi alan harfler ise û ile gösterilmiştir. Tamlamalar arasında bağlantı kuran izafet kesresi de e harfinin sesiyle verilmiştir.

İlgili çevrelerin ihtiyaçlarına cevap vereceğini umduğumuz bu çalışmada hatalar ve noksanlar olabilir. İlgililerin bu konudaki yapıcı eleştirileri ve önerileri, daha güzel çalışmalar sunmada teşvik olacağından takdirle karşılanacaktır.

Stok Kodu
9786054370412
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
95
Basım Yeri
Erzurum
Basım Tarihi
2014-01
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat