Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%22
Ferdinand,Alfred Kurella

Ferdinand

Liste Fiyatı : 5,00TL
İndirimli Fiyat : 3,90TL
Kazancınız : 1,10TL
%22
Temin süresi 6 iş günüdür.
Ferdinand
Ferdinand
Engin Yayıncılık
3.90
1905'te bir matbaacının oğlu olarak dünyaya geldi. 1976 yılının Aralık ayında öldü. A.B.D. Massachusetts üniversitesinde İngilizce öğretmenliği yaptı. 1932'de okutman olarak New York'a gitti. Orada Robert Lawson ile tanıştı ve arkadaş oldular. Daha sonraları ünlü bir çocuk kitabı çizeri olacak olan Robert Lawson o aralar reklam grafikleri ve gazetelere illüstrasyonlar çizmekteydi ve Leaf ile tanıştıkları sırada işsizdi. İşte bu sıralarda 31 yaşında olan Leaf, dediğine göre “40 dakikada“ “Ferdinand“ı yazdı. Lawson'un güzel çizimleriyle beraber basılan kitap uzun tartışmalara yol açtı. Kitap 1937'de yani İspanya İç Savaşı sırasında piyasaya çıkmıştı. Leaf'a bu öyküsüyle şaşırtıcı eleştiriler geldi. Bu öyküsüyle komünizm, faşizm ve pasifizm propagandası yaptığı suçlamaları getirildi. Leaf'ın bunlara yanıtı Ferdinand'ın “daha ince bir zevk ve kişilik gösteren bir filozof“, “daha yüksek bir zeka“ olduğu idi.
Herşeye rağmen “Ferdinand“ çok başarılı oldu. Walt Disney öyküyü 1938'de filme çekti. Bunun dışında “Ferdinand“ 15 dile çevrildi ve yalnızca A.B.D.'de 2,5 milyon sattı.
(Önsöz)
 • Açıklama
  • 1905'te bir matbaacının oğlu olarak dünyaya geldi. 1976 yılının Aralık ayında öldü. A.B.D. Massachusetts üniversitesinde İngilizce öğretmenliği yaptı. 1932'de okutman olarak New York'a gitti. Orada Robert Lawson ile tanıştı ve arkadaş oldular. Daha sonraları ünlü bir çocuk kitabı çizeri olacak olan Robert Lawson o aralar reklam grafikleri ve gazetelere illüstrasyonlar çizmekteydi ve Leaf ile tanıştıkları sırada işsizdi. İşte bu sıralarda 31 yaşında olan Leaf, dediğine göre “40 dakikada“ “Ferdinand“ı yazdı. Lawson'un güzel çizimleriyle beraber basılan kitap uzun tartışmalara yol açtı. Kitap 1937'de yani İspanya İç Savaşı sırasında piyasaya çıkmıştı. Leaf'a bu öyküsüyle şaşırtıcı eleştiriler geldi. Bu öyküsüyle komünizm, faşizm ve pasifizm propagandası yaptığı suçlamaları getirildi. Leaf'ın bunlara yanıtı Ferdinand'ın “daha ince bir zevk ve kişilik gösteren bir filozof“, “daha yüksek bir zeka“ olduğu idi.
   Herşeye rağmen “Ferdinand“ çok başarılı oldu. Walt Disney öyküyü 1938'de filme çekti. Bunun dışında “Ferdinand“ 15 dile çevrildi ve yalnızca A.B.D.'de 2,5 milyon sattı.
   (Önsöz)
   Stok Kodu
   :
   9799753792225
   Sayfa Sayısı
   :
   73
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Basım Tarihi
   :
   1995-01
   Çeviren
   :
   Canan Kırımsoy,
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   1. Hamur
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat