Fraternis Kayıp Kitaplar, Gizli Kardeşlik

%25
Fraternis - Kayıp Kitaplar,Gizli Kardeşlik -,Burak Eldem

Liste Fiyatı : 41,50 TL
İndirimli Fiyat : 31,13 TL
(Bu ürünü aldığınızda 31 puan kazanacaksınız)
   31

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Çok Satan 2012: Marduk'la Randevu ve Seni Tılsımlar Korur kitaplarının yazarından
Aydınlanma, Masonluk, İlluminati ve Yeni Dünya Düzeni'nin kısa tarihi
Kapalı bir “erkekler kulübü“ görüntüsüne sahip Mason localarının gerçek kökeni, geçmişi en az beş bin yıl geriye giden bir “bilge kadınlar“ kültü müdür?
“Geometri'nin Babası“ Pythagoras'ı ellerindeki “gizli bilgiyle“ tanıştırıp, seçkin bir lider olarak yetiştirenler, Delphi, Samos, Cumae gibi kentlerde üslenmiş, Sibyl adlı bu güçlü kadınlar mıdır?
Marduk yörünge geçişleri dahil, dünyanın uzak geçmişinde yaşananları içeren binlerce yıllık kayıtlar ve evrenin yapısıyla ilgili bilgiler, bu kadınların güvence altına aldığı özel bir kitap koleksiyonunda mı saklanıyordu?
“Kitapların sağladığı güç“ sayesinde Roma'da Cumhuriyet yönetimini kurarak etkin ve nüfuzlu bir iktidar odağı haline gelen “Kardeşlik Örgütü“, Ana Tanrıça ideallerine bağlı bu kültün devamı mıydı?
Binlerce yıl korunan “gizli bilgi“, Cathar'lar ve Tapınak Şövalyeleri aracılığıyla Masonik örgütlere dek iletilmiş miydi? Sophia ya da Maria Magdalena gerçekte kimdi? Masonik Hiram Abif efsanesinin ardında hangi “örtülü mesaj“ yatıyordu?
Efsanevi Illuminati, aşırı sağcı ve köktendinci grupların iddia ettiği gibi “komplo“ peşindeki bir gizli örgüt müydü, yoksa beş bin yıllık “eşit, adil, barışçı ve kardeşçe dünya“ düşlerini yaşama geçirmeye çalışan, idealist bir burjuva entelektüelleri grubu mu?
“Saklı Tarih“ dizisinin ilki olan “2012: Marduk'la Randevu“nun devamını oluşturan bu ikinci kitabında Burak Eldem, dünyanın en eski bilgi koruyucuları geleneğinin izini sürüyor.
(Arka Kapak)

Stok Kodu
9789751024398
Boyut
135-245
Sayfa Sayısı
640
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-04
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat