Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%28
Gerçek İslâm'da Birlik,Hayreddin Karaman

Gerçek İslam'da Birlik

Liste Fiyatı : 25,00TL
İndirimli Fiyat : 18,00TL
Kazancınız : 7,00TL
%28
Temin süresi 5 iş günüdür.
Gerçek İslam'da Birlik
Gerçek İslam'da Birlik
İz Yayıncılık
18.00

Reşid Riza el-Hüseyni tarafından “Muhaverâtu'l-Muslih ve'l-Mukallid“ ismiyle kaleme alınan bu eserin Arapça aslı defalarca basılmış (bizim tercümede kullandımız baskı: 3. B. Kahire, 1367), çeşitli dillere tercüme edilmiş, yazıldığı zamandan günümüze kadar da şöhretini, hatta büyük ölçüde güncelliğini korumuştur. Çünkü kitap “İslam birliği, müslümanları dinin aslından ve özünden uzaklaştırarak geri kalmalarına sebep olan hurafeler ve bid'atler; birliği bozan, ümmeti parçalayarak birbirine düşüren zümre ve mezheb taassubu; ictihad, taklit ve İslamın değişmeyen ve değişmeye açık bulunan yönleri gibi önemli konuları -biri muhafazakar diğeri yenilikçi ve ıslahatçı iki şahsın karşılıklı konuşmaları ve tartışmaları şeklinde- dile getirmektedir.
Kitabın, A. Hamdi Akseki tarafından “Mezahibin Telfiki..“ adıyla yapılan tercümesi eskidiği ve bulunmadğı için yeniden Türkçe'ye çevirdik.
(Tanıtım Bülteninden)

 • Açıklama
  • Reşid Riza el-Hüseyni tarafından “Muhaverâtu'l-Muslih ve'l-Mukallid“ ismiyle kaleme alınan bu eserin Arapça aslı defalarca basılmış (bizim tercümede kullandımız baskı: 3. B. Kahire, 1367), çeşitli dillere tercüme edilmiş, yazıldığı zamandan günümüze kadar da şöhretini, hatta büyük ölçüde güncelliğini korumuştur. Çünkü kitap “İslam birliği, müslümanları dinin aslından ve özünden uzaklaştırarak geri kalmalarına sebep olan hurafeler ve bid'atler; birliği bozan, ümmeti parçalayarak birbirine düşüren zümre ve mezheb taassubu; ictihad, taklit ve İslamın değişmeyen ve değişmeye açık bulunan yönleri gibi önemli konuları -biri muhafazakar diğeri yenilikçi ve ıslahatçı iki şahsın karşılıklı konuşmaları ve tartışmaları şeklinde- dile getirmektedir.
   Kitabın, A. Hamdi Akseki tarafından “Mezahibin Telfiki..“ adıyla yapılan tercümesi eskidiği ve bulunmadğı için yeniden Türkçe'ye çevirdik.
   (Tanıtım Bülteninden)

   Stok Kodu
   :
   9789753555241
   Boyut
   :
   135-210
   Sayfa Sayısı
   :
   480
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   2
   Basım Tarihi
   :
   2015-02
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   2. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat