Gitar 1.Seviye İçin-Armoni ve Teori, Akorlar

%15
Gitar 2. Seviye İçin,Mesut Uğurel

Liste Fiyatı : 17,00 TL
İndirimli Fiyat : 14,45 TL
(Bu ürünü aldığınızda 14 puan kazanacaksınız)
   14

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Yeniden herkese merhaba; 'Gitar 1. seviye için' den sonra şimdi çalışmalarımızı daha da ileri götürebilmek için, sizlere en az birinci kadar zevkli yepyeni bir kitap daha sunuyorum. Sizlerden gelen beğeni ve olumlu eleştrilerin ışığında, daha da ileri giderek yapmış olduğum çalışmayı daha zevkli, daha anlaşılır, daha öğretici ve daha verimli bir hale getirmeyi amaçladım. Birinci kitabı bitirdiğinizde temel eğitiminizi almış oluyorsunuz. Yani bu demektir ki; tonalite sistemini, (1 - 3 - 5) akorlarını, temel ritimleri ve de gitar üzerindeki majör, minör, pentatonik ve blues gamlarını öğrendik. Şimdi sıra geldi bu bilgileri geliştirmeye. Tıpkı birinci kitapta da olduğu gibi çalışmalarınızı kolaylaştırabilmek için kitabı bölümlere ayırdım. Bu kitabı en verimli biçimde kullanabilmenin yolu, gitar çalışmaya oturduğunuzda, kitabın her bölümünden bir kaç sayfa çalışarak ilerlemek, yani bu kitap baştan sona doğru okunup bitirilecek bir kitap değil. En önemlisi sizin de fark edeceğiniz gibi bir çok kitapta eksik olan, çok sayıda egzersizle karşılaşacaksınız. Bu egzersizleri kaytarmadan hakkını vererek çalışın! Malum artık CD' niz de var çalışmamak için hiçbir mazeretiniz kalmadı. İlk kitapta öğrenmiş olduğunuz gamlar üzerinde egzersizleri uygulamaya başlayın unutmayın ki; bu bilgiler bütün gitaristlerin bilmesi gereken standart bilgilerdir.
Armoni bölümünde güçlük çekebilirsiniz, canınız sıkılabilir fakat eğer bu sıkıntıya katlanıp motivasyonunuzun düşmesine izin vermeden çalışmalarınızı sürdürürseniz ileride bunun çok yararını göreceksiniz. Yapılan ve yapılacak konuları çok daha iyi algılayabileceksiniz. Böylece dinlemiş olduğunuz müzik tarzlarını çalabilmek daha da kolay olacak. Ezbere dayalı değil, parçaları anlayıp analiz ederek zaman içinde kendi tarzınızı oturtabileceksiniz.
Ritm bölümündeki bütün egzersizleri metronom eşliğinde prova edin. Bu çoook çok fazla önemli. Hiçkimse ritm duygusu zayıf olan bir müzisyeni ne dinler ne de birlikte çalışmak ister. Metronomla iyi dost olun. Her örneği Cd' yi dinleyerek, okuyarak ve de vuruş yönlerine özellikle dikkat ederek hatasız çalın ve daha sonra rahat ettiğiniz tempolarda bu ritmleri iyice özümseyin.
Akorlar bölümünde yedili akorları öğrenmeye çalışın. Amacınız, sapın herhangi bir pozisyonunda herhangi bir akoru tutabilecek bilgiye sahip olabilmek olsun. Böylece müzikalitenizi yükseltmiş olursunuz.
Gamlar bölümünde daha önce çalışmış olduğumuz dizileri oturtmak, ileride sololarımızda rahat uygulayabilmek için ritm bölümünde anlattığım tempo kurallarına uyarak bütün egzersizleri prova edin. Bu egzersizleri çok değil, yüzbinlerce kez çalmanız gerekiyor!
En son bölümde ise sizlere her gitaristin çalmak isteyeceği bir kaç evrensel parça veriyorum, bu bölümü sizin insiyatifinize bırakıyorum, sadece çalın...
Unutmayın; içimizde, dünyada başka hiçkimsede olmayan, kişiye özel bazı duygu ve düşünceler saklı, neden bunları gitarla ifade etmeye çalışmayalım?
(Sunuş)
Kategori No
Kategori
Yazar No
Resim Sayısı
Link
Stok Kodu
9789756723333
Sayfa Sayısı
87
Basım Yeri
İzmir
Basım Tarihi
2009-10
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat