Güneşten Usanmışlar

%13
Güneşten Usanmışlar,Rüstem İbrahimbekov

Liste Fiyatı : 10,00 TL
İndirimli Fiyat : 8,70 TL
(Bu ürünü aldığınızda 8 puan kazanacaksınız)
   8

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Güneşten Usanmışlar Dünya çapında ünlü tiyatro ve sinema üsatdı Rüstem İbrahimbekov'un senorya ve oyunları Türk dilinde ilk kez yayınlanmaktadır.

Eserlerinin ana temasını herşeyi ile insan oluşturuyor.

İlk bakışta olağan, dünya kadar eski ve bilinen olaylardan yola çıkarak, insan ruhunu, iç çatışmalarını, ne pahasına olursa olsun hatta ölüm bile yaşamın sırlarını çözmeye çalışan insanı, inanılmaz yönleriyle gösteriyor.

Aslında edebiyat, sinema, tiyatro alanlarında çalışan İbrahimbekov'u birbirinden ayırmak doğru olmaz. Sinema'da görkemli tablolar yaratan İbrahimbekov, tiyatroda tıpkı Çehov gibi, acı-tatlı, ironik, psikolojik renkler, zıtlıklarla, sanki ince, zarif bir oya işliyor. Ama bu "oya" insan kalbinin parçalarından oluşmaktadır.

Bilinen gerçek: Çehov, varolan oyunlarının hemen hemen hepsini, daha önce yazmış olduğu öykülerinden kaynaklanarak yazmıştır. İbrahimbekov'un öykü ve hikayeleri de meşhur senaryoların temelini oluşturmuştur. Güneşten Usanmışlar, Rüstem İbrahimbekov, 9789757054627, Dönence Basım ve Yayın Hizmetleri, Huraman Nevruzova
Kategori No
Kategori
Yazar No
Resim Sayısı
Link
https://www.kitapvekitap.com/kitap/donence-yayinlari/rustem-ibrahimbekov/gunesten-usanmislar.html
Stok Kodu
9789757054627
Boyut
145-215
Sayfa Sayısı
134
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005-11
Çeviren
Huraman Nevruzova,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat