Halide Edip Adıvar

%35
Halide Edip Adıvar,Güven Uluköse

Liste Fiyatı : 6,00 TL
İndirimli Fiyat : 3,90 TL
(Bu ürünü aldığınızda 3 puan kazanacaksınız)
   3

Temin süresi 4 iş günüdür.

Adet
İzmir'in Yunanlılar tarafından işgali üzerine Sultanahmet meydanında yapılan mitingde, Halide Edip Hanım meydanları dolduran halkımıza şöyle sesleniyordu:
“Bu muazzam tarihi meydana ecdadımızın ruhları sizleri seyrediyor... Yemin ediniz... Bayrağımız ve ecdadımızın arkasında olacağız. Bu karanlık günlerin ardından elbette aydınlık günler gelecektir.“
Halide Edip'in bu coşkulu konuşması aynı zamanda tüm yurdumuza yayılıyor, Kurtuluş Savaşımızın mayasını oluşturuyordu. Ezelden beri hür yaşamış, hür yaşayacak olan halkımızla Kurtuluş Savaşımız sürecinde Mustafa Kemal Paşa'nın yanında Anadolu ordusunun Onbaşısı olarak ayrıcalı yerini alan Halide Edip..
Zaferi kazanan ordumuz, Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran halkımızın çağdaşlık yolculuğunda yine Halide Edip...
Halide Edip Adıvar, yaşam ve fikirleriyle Türk ulusunun kültürel oluşumuna değerli katkılarda bulunan ender insanlardan biriydi. İlk gençlik yıllarında gazetelerde başladığı ulusalcı uğraşılarına, daha sonra, türlü dernek faaliyetleri ve eğitime ilişkin çalışmalarıyla devam etmiştir.
Sinekli Bakkal, Handan, Ateşten Gömlek ve Vurun Kahpeye gibi unutulmaz romanlarıyla yarattığı ideal kadın tiplemeleriyle; Türk toplumunda kadın haklarının etkili savunucularından biri oldu.
Ünlü yazar; Eylemsel atılımlarıyla olduğu kadar, üniversite öğretim üyesi olarak gösterdiği başarılarıyla da örnek bir aydın kimiliği ile Halide Edip Adıvar sizlerle.
(Arka Kapak)
Kategori No
Kategori
Yazar No
Resim Sayısı
Link
https://www.kitapvekitap.com/kitap/kastas-yayinlari/guven-ulukose/halide-edip-adivar.html
Stok Kodu
9789752820890
Boyut
105-195
Sayfa Sayısı
159
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-11
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat