Helmintoloji

%14
Helmintoloji,Kolektif

Liste Fiyatı : 55,00 TL
İndirimli Fiyat : 47,30 TL

Havale/EFT ile 46,73 TL
(Bu ürünü aldığınızda 47 puan kazanacaksınız)
   47

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Hayvan varlığı açısından Avrupa'nın önde gelen bir ülkesi olan yurdumuz, gerek içinde bulunduğu iklim kuşağı, gerekse coğrafi konumu nedeniyle parazitlerin gelişmelerine ve paraziter hastalıkların yayılışına çok elverişli koşullara sahiptir.
Her yıl hayvancılık sektöründe büyük ekonomik kayıplara neden olan parazitler içinde helmintler önemli bir yer tutar. Ekonomik önem taşıyan sığır, koyun, keçi, at, domuz, tavuk, hindi, balık gibi et yenen çiftlik hayvanları yanında köpek, kedi ve diğer ve hayvanlarında parazitlenen Trematod, Cestod ve Nematod türlerinden bazıları aynı zamanda zoonotik özelliğe sahip olup, insan sağlığını da tehdit etmektedir. Bunlar arasında yurdumuzda da sıkça görülen hidatidosis, cysticercosis, taeniosis, hymenolepiosis, schistosomiosis, fasciolosis, trichinellosis, ancylostomiosis, enterobiosis, ascariosis, trichurosis gibi paraziter hastalıları sayabiliriz.
Bu kitapta, başta yurdumuzda yaygın olan hemint türleri olmak üzere, ulaşım olanaklarının çok hızlandığı çağımızda, her an görülebilecek, veteriner hekimlik açısından önemli yüzlerce türün taksonomisi ile morfolojileri, konak ve arakonakları, gelişme ve epidemiyolojileri, patojeniteleri, neden oldukları klinik belirtiler, teşhis, tedavi ve korunma yöntemleri hakkında bilgi verilmiştir.
Çoğu renkli 422 şekil/fotoğraf, 21 tablo ve 12 levha içeren kitap “Trematoda, Cestoda, Nematoda, Teşhis Yöntemleri, Hayvan Türlerine ve Yerleştikleri Organlara Göre Helmin Türleri, Antihelmintik İlaçlar, Klinik ve Patolojik Bulgular, İmmünohelmintoloji“ bölümlerini kapsamaktadır.
Yıllardır eksikliği hissedilen bu eser, öğrenim aşaması ve sonrasında meslektaşlarımızın gereksinim duydukları bilgileri içermekte olup, başta helmintozoonozlar olmak üzere insan hekimlerine de yararlı olacaktır.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789755919515
Boyut
195-275
Sayfa Sayısı
588
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2006-12
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat