Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%25
Hz. Hüseyin,Heyet - Kurul - Komisyon

Hz. HüseyinBir Uyarı Bir Sembol

Liste Fiyatı : 8,00TL
İndirimli Fiyat : 6,00TL
Kazancınız : 2,00TL
%25
Temin süresi 5 iş günüdür.
Hz. Hüseyin
Hz. Hüseyin Bir Uyarı Bir Sembol
Beyan Yayınları
6.00

Bu, Hz. Peygamber'in torununun ve Hz. Ali ile Fatıma'nın sevgili oğullarının yalnızca basit bir hikâyesi değildir. Gerçek İslâmî önderliği ortaya koyan tarihî bir senet ve İslâmî düşünceyi Hz. Peygamber'in döneminde tesbit edilmiş biçimiyle korumak niyetiyle içten girişimde bulunan bir kişinin sergilediği örnek karakterdir. Bu büyük olayın kahramanı yalnızca kutsal bir ailenin çocuğu değil, aynı zamanda İslâm toplumu içinde onurlu bir yer işgal eden kişidir. Onun hayatı ve şehadeti, ağlamak ve gözyaşı dökmek için fırsat olmaktan çok, mü'minlerin içinde ateşli bir fedakârlık arzusu doğuran ve gerçek adalet ışığıyla mevcut hayat biçimini aydınlatan bir fener ve işaret ateşidir. Bu olay, Hz. Hüseyin'in sergilediği örnek davranışın Müslüman toplumun ortak yaşantısıyla nasıl özdeşleştiğini bize göstermektedir.
Bu kitapçık okuyucularına, İslâm dünyasının önde gelen dört düşünürünün Hz. Hüseyin'in şehadeti ve bu şehadetin taşıdığı derin anlamlar üzerindeki düşüncelerini sunuyor.

 • Açıklama
  • Bu, Hz. Peygamber'in torununun ve Hz. Ali ile Fatıma'nın sevgili oğullarının yalnızca basit bir hikâyesi değildir. Gerçek İslâmî önderliği ortaya koyan tarihî bir senet ve İslâmî düşünceyi Hz. Peygamber'in döneminde tesbit edilmiş biçimiyle korumak niyetiyle içten girişimde bulunan bir kişinin sergilediği örnek karakterdir. Bu büyük olayın kahramanı yalnızca kutsal bir ailenin çocuğu değil, aynı zamanda İslâm toplumu içinde onurlu bir yer işgal eden kişidir. Onun hayatı ve şehadeti, ağlamak ve gözyaşı dökmek için fırsat olmaktan çok, mü'minlerin içinde ateşli bir fedakârlık arzusu doğuran ve gerçek adalet ışığıyla mevcut hayat biçimini aydınlatan bir fener ve işaret ateşidir. Bu olay, Hz. Hüseyin'in sergilediği örnek davranışın Müslüman toplumun ortak yaşantısıyla nasıl özdeşleştiğini bize göstermektedir.
   Bu kitapçık okuyucularına, İslâm dünyasının önde gelen dört düşünürünün Hz. Hüseyin'in şehadeti ve bu şehadetin taşıdığı derin anlamlar üzerindeki düşüncelerini sunuyor.

   Stok Kodu
   :
   9789754730715
   Boyut
   :
   100-170
   Sayfa Sayısı
   :
   96
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   2
   Basım Tarihi
   :
   2014-06
   Çeviren
   :
   Abdullah Günel
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   2. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat