İmparatorluk Politikalarında Teo-Stratejiler ve Türkiye

%25
İmparatorluk Döneminde Teo-stratejiler ve Türkiye

Liste Fiyatı : 35,50 TL
İndirimli Fiyat : 26,63 TL

Havale/EFT ile 26,31 TL
(Bu ürünü aldığınızda 26 puan kazanacaksınız)
   26

Temin süresi 4 iş günüdür.

Adet
Uluslararası politik, ekonomik, kültürel ve diplomatik mücadelede dinin yeri nedir?
Çoğu kere politika, dine ve kutsala bürünerek hem gerçek amacını gizler hem de dünyamıza el koyar.
Osmanlı Devleti'nin çöküş sürecine girişinden günümüze kadar batı dünyasının izlediği politikalarda dinin her zaman özel bir yeri olmuştur. Politik ve diplomatik başarı üç ilahi dinin kontrol edilmesine bağlanmıştır. Bir taraftan üç ilahi dini kontrol altına almanın diğer taraftan da “ekümenik - misyon“ kavramları üzerinden Tanrı'nın planını gerçekleştirmenin ne gibi politik oyunlara ve stratejik derinliğe ihtiyaç duyacağı ortadadır.
Teo-Strateji;
Uluslararası güç politikaları-din ilişkisini açıklığa kavuşturmaktadır. Dünya-Sistemleri ve din arasındaki ilişkinin mantığını çözümlemektir.
Teo-Strateji;
Egemen Güçlerin;
Dini değerleri, kültürel bilinci, ortak tasavvur biçimlerini, kutsal sembolleri ve mitleri politik dille güç unsuruna dönüştürme, farklı inanç ve kültürel havzaları yönlendirme, hedef toplumları din üzerinden istikrarsızlaştırma, çalıştırma ve parçalama, yine hedef toplumları kutsalın dilini kullanarak kendi ekonomik ve politik kurallarına bağlama, politik hedeflerini gerçekleştirmek için kutsal ağ inşa etme, farklı nedenlerle uyguladıkları politikaları dinle meşrulaştırma faaliyetlerini ve yöntemlerini çözümler.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789752672758
Boyut
135-230
Sayfa Sayısı
550
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2009-01
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat