İngilizce Dilbilgisi

%22
İngilizce Dilbilgisi,Ebru Baydar Nursen Cin Akçay

Liste Fiyatı : 39,00 TL
İndirimli Fiyat : 30,42 TL
(Bu ürünü aldığınızda 30 puan kazanacaksınız)
   30

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Yıllardan beri İngilizce ders verirken yaptığımız uygulamalarda Türklerin İngilizceyi öğrenirken karşılaştıkları sorunları tespit etti. Bu sorunları çözebilecek çalışmalarda bulunduk. Uzun ve titiz çalışmalar sonucu İngilizceyi öğrenmek isteyen herkesin başvurabileceği bir kılavuz kitap hazırlamayı amaçladık.
Diller arasında, birçok yönden farklılıklar ve benzerlikler vardır. Türkçe Ural-Altay dil ailesine bağlı bir dildir. İngilizce ise Hint-Avrupa dil ailesine bağlı bükümlü bir dildir. Bu nedenle Türkçe ile İngilizce arasında sentaks (sözdizimi), sematik (anlambilim), fonetik (sesbilim), sözcükbilim (leksikoloji), morfoloji (biçimbilim) yönünden önemli farklar vardır. Oxford, Longman, Cambridge gibi büyük yayınevleri tarafından yayınlanan İngilizce öğreten kitaplar, dünyadaki bütün ülkeleri hedef alarak hazırlanmaktadır. Oysa İngilizceyi öğrenirken her milletin karşılaştığı sorunlar farklıdır. Bir dil öğreten kitap yazıp, bütün milletler bu dilbilgisi kitabından İngilizce öğrensin demek bir elbise dikip, bu herkesin sırtına olsun demeye benzer. Örneğin Almanca ile İngilizce birbirine çok yakın diller olduğu için bir Almanın İngilizceyi öğrenirken karşılaştığı sorunlar bir Türkün karşılaştığı sorunlara benzememektedir.
Bu düşüncelerden hareketle hazırladığımız bu kitabın en önemli özelliği İngilizceyi öğrenen Türkler için hazırlanmış olmasıdır. Bir Türkün İngilizceyi öğrenirken karşılaştığı sorunlar dikkate alınarak Türkçe açıklamalar yapılmış, anlaşılmasını kolaylaştırmak için bol resimlerle desteklenmiştir.
(Önsöz)
Stok Kodu
9799753200607
Boyut
160-235
Sayfa Sayısı
520
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2004
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat