Kanar Türkçe-Farsça Sözlük (Ciltli)

%22
Türkçe - Farsça Sözlük,Mehmet Kanar

Liste Fiyatı : 30,00 TL
İndirimli Fiyat : 23,40 TL
(Bu ürünü aldığınızda 23 puan kazanacaksınız)
   23

Temin süresi 4 iş günüdür.

Adet
Bayrak Yayınevi'nin büyük bir titizlikle yayımladığı Türkçe - Farsça Sözlük'ten sonra aynı sözlüğün bir de küçük boyunun hazırlanması ihtiyacı doğdu. Elinizdeki sözlük, anılan yayınevinin bastığı sözlük esas alınarak hazırlanmıştır. Sözlükte madde ve ara madde sayıları zengin tutulmaya çalışılmış, madde başı olan kelimelerin hangi dile mensup oldukları gösterilmiştir.
Batı dillerinden Türkçeye geçip yerleşen kelimelerin o dildeki yazılış şekilleri verilmiş, böylece kelime geçişi sırasında ne gibi değişikliklerin olduğu kullanıcıya sunulmaya çalışılmıştır.
Farsça ve Arapça asıllı kelimelerde bu yönteme başvurulmamıştır. Zaten genellikle bu kelimelerin Türkçedeki telaffuz şekilleriyle Arapçadaki veya Farsçadaki telaffuz şekillerinde cüzi farklar olduğu görülecektir.
Kimi terimlerin ait olduğu bilim dalı yanlarında gösterilmiştir. Sözlüğün şişmemesi göz önünde bulundurularak her terimle ilgili bilim alanının gösterilmesinden kaçınılmıştır. Kimi sözcüklerde kelimenin isim, sıfat veya zarf olup olmadığı gösterilir. Ancak, isim ve sıfat olarak kullanılabilen kelimelerin sayısı bir hayli fazla olduğundan, bunlar cümle içindeki konumlarına göre değişiklik arzettiğinden ve kullanıcıya çok da yarar sağlayacağına inanmadığımdan kelimelerin isim, sıfat, zarf vs. olup olmadıkları gösterilmemiştir.
Sunulan çalışmanın bir ölçüde olsa da, ihtiyacı karşılayacağını umuyorum.
-Prof. Dr. Mehmet Kanar-

Stok Kodu
9789754687736
Boyut
135-215
Sayfa Sayısı
656
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2017-02
Kapak Türü
Ciltli
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat