Kimyasal Kinetik

%10
Kimyasal Kinetik,Tevfik Atalay

Liste Fiyatı : 26,00 TL
İndirimli Fiyat : 23,40 TL

Havale/EFT ile 23,12 TL
(Bu ürünü aldığınızda 23 puan kazanacaksınız)
   23

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Kimyasal kinetik fizikokimya anabilim dalında yer alan ve reaksiyon hızı, reaksiyon hızına etki eden faktörler, reaksiyon mekanizması, reaksiyon mertebesi, reaksiyon hızını ölçme metotları, kataliz, karmaşık reaksiyonlar, fotokimyasal reaksiyonlar gibi konuları inceleyen bir bilim dalıdır.
Kitap, 1988 yılından beri Selçuk Üniversitesi Ortaöğretim Fen ve Matematik Alanlar Eğitimi Bölümü, Kimya Eğitimi Anabilim Dalında verdiğim Kimyasal Kinetik ders notlan düzenlenerek hazırlanmıştır. Konuların daha kolay anlaşılması için konu içerisinde mümkün olduğu kadar çok sayıda çözümlü örnekler verilmiş ve bu örneklerden bazıları kendi çalışmalarımızdan seçilmiş; konu sonlarına da çözülmemiş problem örnekleri konulmuştur.
Kitabın, Fen Edebiyat Fakültelerinin Kimya Bölümleri, Mühendislik Fakültelerinin Kimya Mühendisliği Bölümleri ile Eğitim Fakültelerinin Kimya ve Fen Bilgisi Eğitimi Anabilim Dalları için ders kitabı olarak; Üniversitelerimizin diğer bölümlerindeki öğrencileri için de kaynak kitap olarak faydalı olacağı inancındayım. Ayrıca kimyasal kinetik ile ilgilenenlere faydalı olmasını dilerken, görülebilecek eksik ve kusurlardan ötürü sayın meslektaşlarımın hoşgörüsüne sığınarak, yapacakları tenkit ve eleştirilere şimdiden teşekkür ederim.
Kitabın bilgisayarda yazımında ve düzenlenmesinde yardımlarını gördüğüm Araştırma görevlisi Haluk BİNGÖL'e, mesai arkadaşlarıma ve sevgili öğrencilerime teşekkür ederim.
Tevfik Atalay
(Önsöz)
Stok Kodu
9789755918495
Boyut
160-235
Sayfa Sayısı
240
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2005-11
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat