Kışkırtıcı Liderlik Acaba Büyük İskender'den yeterince öğrenebildik mi' Ya da Romalı, Persli, Antik Yunan, Makedon, herhangi bir başka liderden' Germen, Kelt liderler hakkında neler biliyorduk peki, ya da Vikingler' Çok değil.
Lao Tzu, Amerikan başkanları, kutup kaşifleri. Napoleon, Mandela, Gandhi, Atatürk. Yüzlerce lider, tek bir ortak yön: Onlar için koştular, onlar için savaştılar, onlar için öldüler. Tüm bu insanlarda kitleleri büyüleyen neydi. Halkları, orduları, kimsenin değil, ama özellikle onların arkasından getiren neydi. Onlar bununla mı doğmuştu; bunun için mi doğmuştu; yoksa bunu sonradan mı elde ettiler. Liderlik sonradan elde edilebilir mi. Eğer edilemezse, lider doğanları bu armağanla donatan düzenin gözettiği kıstas nedir.
Dünyayı yönetmeye soyunan Amerika Birleşik Devletleri'nde, 'ulusal liderlik' bir kültür geleneği mi.
Kişisel liderliğin örnekleriyle dolu İngiliz kültürü bu yeteneği nasıl edindi.
John Adair'in, tarih boyunca yaşanmış büyük liderlik anı ve olaylarıyla dolu bu son derece zengin kitabını, liderlik hedefleyen, liderliğe yürüyen, liderliğini sorgulayan on binler yol arkadaşı edinecek. Kışkırtıcı Liderlik, A.L.T.E.O., Pelin Ozaner, 9789759234072, John Adair
Stok Kodu
9789759234072
Boyut
155-230
Sayfa Sayısı
340
Basım Yeri
Bursa
Basım Tarihi
2005-11
Çeviren
Pelin Ozaner
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat