Yöneticinin Sırt Çantası İş dünyası yayınlarının en aranılan yazarlarından, Management Center Türkiye Genel Müdürü Tanyer Sönmezer in, iş, yönetim ve liderlik konularında sahip olduğu büyük deneyimi ve kurumlarda bu konularda edindiği izlenimleri, zeki ve yer yer esprili bir dille, örneklemelerle aktardığı Sırt Çantası , 21. yüzyıl şirketlerinin alması gereken form üzerine derlenmiş keyifli bir çalışma.
Şirketlerde doğru yürümeyen uygulamalara, yanlış yerlerdeki yanlış insanlara, bunların teşhisine ve tedavisine yönelik olarak hazırlanmış bu çanta da ise artık gülünç hale gelmiş, ama içeriden fark edilemeyen ve bir şirketi uçuruma götüren tüm yanlışlar sıralanmış.
Alper Utku nun önsözü ve Tony Buzan un arka kapak yazısıyla açılan kitapta, Ankastre yöneticilerden, Replika liderlere kadar, türlü yöneticiler, liderler ve liderlik türleri göreceksiniz.
Jet kullanmaya çalışan pervaneli uçak pilotu liderler in sorunlarına ve sonlarına şahit olacaksınız.
Bu başarısız liderlerin altı ortak özelliğini ve hayallerinize ulaşmaya çalışırken karşılaşacağınız altı kişi yi okuduğunuzda ise, bunların kolaylıkla sizin şirketinize ve hayatınıza da uyarlanabildiğini görecek, şaşıracaksınız.
Şirketlerdeki devekuşlarını okuduktan sonra kendi şirketinizdeki devekuşlarını fark etmekten kendinizi alıkoyamayacaksınız.
Sizin de bir Yalnız Şövalye olup olmadığınızı sorgulamaya başlayacaksınız.
Ankastre yönetici olmaktan korkacak, Replika lider olmaktan kaçınacaksınız.

Tanyer Sönmezer in Çanta larından büyük olanı olan bu kitabı okuduktan sonra şirketinizde hiçbir şeye önceden baktığınız gibi bakmayabilir, tüm yöneticilik özelliklerinizi tekrar gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Yöneticinin Sırt Çantası, A.L.T.E.O., 9789750081019, Tanyer Sönmezer
Stok Kodu
9789750081019
Boyut
125-195
Sayfa Sayısı
203
Basım Yeri
Bursa
Basım Tarihi
2006-2
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat