Teori ve Uygulamalar İleTcp / Ip ve Ağ Güvenliği

Tcp / Ip ve Ağ Güvenliği,Can Okan Dirican
Tcp / Ip ve Ağ Güvenliği Kitabımızın birinci baskısı çok kısa sürede tükendi. İkinci baskısında daha önce kitapta yer alan konulara ek olarak kablosuz ağlarda güvenlik ve paket izleyicileri (sniffer) konularını da ekledik. Ayrıca üniversitelerde akademik eğitime katkı sağlaması için her bölüm sonuna konuyla ilgili sorular eklenmiştir.

TCP/IP ve Ağ Güvenliği kitabı içerisinde bilgisayar ağlarının işleyişi, altyapısı ve güvenliği mümkün olduğunca derinlemesine ele alınmıştır. Tamamen RFC belgelerine sadık kalınarak hazırlanmış olduğundan bu konuda akademik çalışma yapan öğrenciler, ağ programcıları ve yazılım geliştiriciler için kaynak kitap olma özelliği taşımaktadır.

Kitabın başlıca konuları: OSI referans modeli, IP adresleme mekanizması, MAC, ARP, TCP/IP katmanları, Internet Protokolü, Datagramların yönlendirilmesi, yönlendirme protokolleri, ICMP, Subnet, TCP, UDP, DHCP, IPv6, SNMP, saldırılar ve korunma yolları, dağıtık saldırılar, bilgi toplama teknikleri. Teori ve Uygulamalar İle, Tcp / Ip ve Ağ Güvenliği, Açık Akademi Yayınları, 9789759809911, Can Okan Dirican
Stok Kodu
9789759809911
Boyut
190-260
Sayfa Sayısı
504
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-8
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat