Yaşamın Kıyısında "...Bu kitapta, hem bir eş, hem de profesyonel anlamda bir sağlık görevlisi olarak tecrübelerimi, kanserin aile bireyleri, eşler ve hastanın yakın arkadaşları bakımından ne denli yıkıcı olabileceğini göstermek istedim. Garip bir şekilde kanserle geçirdiğim bu tecrübenin hayatıma olumlu etkileri oldu. Şöyle de diyebiliriz, artık dünyayı farklı algılıyorum. Hayatı yıllarla değil, anlarla ölçüyorum. Kanser kendisini zalim bir şaka olarak gösterip gerisinde mücadeleler ve izler bırakır. Gelin, bu sayfalardan birlikte geçerek kanserli zamanlara yolculuğa çıkalım. Hayatınız boyunca kanserle ilgili hiçbir tecrübeniz olmamışsa bile, bu kitaptan yaşamla ilgili bir şeyler öğrenebilirisiniz..."

George Anderson meslek hayatı boyunca birçok kanser vakasını yakından gözlemlemiş ve onların tedavisine çalışmış 25 yıllık erkek bir hemşiredir. Fakat bir gün kendi karısı da meme kanserine yakalanır. Anderson, Yaşamın Kıyısında adlı kitabında bu hastalık boyunca bir eş olarak neler hissettiğini ve karısı ile beraber nasıl mücadele verdiklerini çarpıcı bir dille anlatıyor. Anderson halen, meme kanserine yakalanmış kadınların kocaları ve yakınları için Pensilvanya'daki York Sağlık Sistemlerinde bir destek grubunu yönetiyor.
(Arka Kapak) Yaşamın Kıyısında, Kanserle Geçen Yıllar, Açıkdeniz Yayınevi, Gökçe Özdemir, 9789758488063, George S. J. Anderson
Stok Kodu
9789758488063
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
169
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2001-2
Çeviren
Gökçe Özdemir
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat