Dünya Yazınından Seçilmiş Çeviri Şiirler

%24
Seçilme Şiirler,Edip Cansever

Liste Fiyatı : 13,00 TL
İndirimli Fiyat : 9,76 TL
(Bu ürünü aldığınızda 9 puan kazanacaksınız)
   9

Temin süresi 4 iş günüdür.

Adet
Elinizdeki kitap dünya şiirinden yapılmış çevirilerden oluşuyor; ama bir “Dünya şiiri antolojisi“ değil, başarılı çeviriler seçilerek derlenmiş bir “Çeviri şiirler antolojisi“.
... Dünyanın tam anlamıyla ters bir yöne savrulduğu, bölünmelerin, kopmaların, ayrılmaların yaşandığı, düşmanlaşmaların inanılmaz boyutlara ulaştığı günümüzde, bu iç içelik, dünyanın gidişine bu direnme, kanımca, şairlere çok yakışıyor. İnsanların en kaba çıkarlar adına birbirlerine düşürüldüğü, “insan“lığını yitirmemiş olanların utanç içinde yaşadıkları çağımızda, şiirden (sanattan) başka tutunacak dal kalmadığını görmek, üzücü olduğu kadar, uyarıcı da - özellikle şairler (sanatçılar) için... Umarım bu küçük derleme, dünya yazıncıları ile Türk yazıncılarının bu içtenlikli kaynaşması, amacının ötesine ulaşır, insanlardaki şiirsizliğin azalmasına katkıda bulunur.
Memet Fuat-
(Önsöz)
Sappho, Kallimakhos, Katullus, Horatius, Martialis, Mabeyinci Pavlos, Wang Wei, Wang Kien, Hayyam, Mevlana, Villon, Bellay, Ronsard, Shakespeare, La Fontaine, Başo, Ki-Ka-Ku, Buson, İssa, Heine, Nerval, Poe, Gautier, Lermontov, Whitman, Baudelaire, Cros, Mallarme, Verlaine, Nietzsche, Lautreamont, Rimbaud, Laforgue, Sologub, Kavafis, Yeats, Valery, Jacob, Apollinaire, Williams, Supervielle, Pellerin, Pound, Eliot, Mistral, Pasternak, Vallejo, MacLeish, Mayakovski, Lima, Mao, Cummings, Yesenin, Eluard, Tihonov, Aragon, Soupault, Lorca, Brecht, Selvinski, Michaux, Desnos, Seferis, Prevert, Hughes, Guillen, Neruda, Jozsef, Rexroth, Auden, Char, Ritsos, Bishop, Elitis, Dylan Thomas, Jarrell, Paz, Verdet, Lowell, Sahturis, Clean, Ferlinghetti, Borchert, Vakalo, Larkin, Gwerder, Levertov, Ralin, Cagarov, Jandl, Davidkov, Ginsberg, Hughes, Plath, Hill, Sevov, Voznesenski, Yevtuşenko, Levçev, Carver, Cherician, Nordbrant.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789754184525
Boyut
120-190
Sayfa Sayısı
212
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
1994-03
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat