Bana “Kitaplarını yollayayım mı?“ diye soruyorsun. Dostum, Tanrı aşkına onları benden uzak tut! Benim artık bir rehbere, kışkırtılmaya ve alevlenmeye ihtiyacım yok! Yüreğimin heyecanı bana yeterli. Üstelik onu uyutacak bir ninniye bile ihtiyaç duyuyorum. Bu ninniyi de Homeros'ta fazlasıyla buluyorum. Kaç kez kanım kanayıp taşarken, onun yardımıyla söndürmüşümdür! Ah, sen bu yüreği bilmezsin! O ne deli, ne uçarıdır bilsen! Bunu sana mı soruyom? Sen ki benim tehlikeli bir durgunluktan coşkun bir sevince, tatlı bir hüzünden azgın bir çırpıntıya düştüğüme tanık olarak, kaç kez benim için kaygılanmı, üzülmüşsündür!
İşte bu nedenle, kalbimi hastalanmış bir çocuk gibi nazlandırıyor ve şımarmasına ses çıkarmıyorum. Sakın bunu kimseler duymasın! Çünkü öyle insanlar vardır ki, onlara göre bu büyük bir suç, bir günahtır!
Genç Werther'in Acıları: Dünya edebiyatının en özgün yazarlarından Goethe'nin, çağdaş Alman edebiyatında yeni bir çığır açan ve dönemin özellikle genç insanları derinden etkileyerek ardından sürüklediği romanıdır.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789756457375
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
152
Basım Yeri
İstanbul
Çeviren
Metin Ayhan
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat