Kadın ve Erkek Arasındaki Sadakat ve Aşk Farkıİlişkilerdeki Faktörel Dengeler

%28
Kadın ve Erkek Arasındaki Sadakat ve Aşk Farkı,Canan Ceylan
Kadın ve Erkek Arasındaki Sadakat ve Aşk Farkı İnsanlık tarihiyle birlikte başlayan ilişkilerdeki faktörel dengeler, Habil ile Kabilin mücadelesiyle başlar. O günden bu yana insan ilişkilerinde iki zıt faktör öne çıkmıştır. Birinde, ya denge korunmuş; orta yol tutturulmuştur ki bu tarihte çok az bir zaman diliminde gerçekleşebilmiştir...Ya da insanlar arası ilişkiler darbe alarak, ortalık kaosa dönmüştür.

Her ne kadar modern toplum insanımızı dost çevreden yalıtarak onlara bir yığın alternatifler sunmuş olsa da, insan insanla ilişki kurmayı önemsemiş ve bu dostluğa özen göstermiştir. Çünkü insan, yaratılış itibariyle buna ihtiyaç duyar...Dost olmak, dost bulmak, dost kalmak insan için su ve hava kadar önem taşır. Hatta bu ihtiyaç hayvanlar için de ziyadesiyle geçerlidir.

İnsanın insanla olan iletişimi hem çok zor, hem de çok kolaydır aslında. Ne var ki, teknoloji sayesinde bütün dünyayı parmak uçlarıyla idare edip her şeyi avucuna alabilen insanoğlu, buna karşılık uzman deyimiyle; dostundan uzaklaşıyor.

Kadın ve Erkek Arasındaki Sadakat ve Aşk Farkı isimli bu çalışma kendi içinde birçok konuyu barındıran ve genel anlamda sevgi ve sadakat konuları üzerinde duran; konular ve yorumlar hakkında etraflı incelemelerle, her kesimden kişinin konuya ilişkin görüşlerine yer vermeye çalışan bir eserdir. Çalışma bu yönüyle ilk insandan bugüne sürekli gündemde olan sadakat ve aşkı anlamak açısından toplumsal bir inceleme niteliği taşıyor. Kadın ve Erkek Arasındaki Sadakat ve Aşk Farkı, İlişkilerdeki Faktörel Dengeler, Canan Ceylan, 9789756259009, Ahsen Yayıncılık
Stok Kodu
9789756259009
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
190
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2004-05
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat