Kutlu SözlerHz. Muhammedi'in İnsanlığa Yön Veren Evrensel Mesajları

%28
Kutlu Sözler,Mahmut Balcı
Kutlu Sözler "İnsanoğlu malım malım der. Halbuki âdemoğlunun yiyip tükettiği, giyip eskittiği ve sağlığında tasadduk edip gönderdiğinden başka kendisinin olan neyi var? Gerisini ölümle terkeder ve insanlara bırakır. "
* "Bizimle münafıklar arasında yatsı ve sabah namazlarında hazır bulunma farkı vardır. Onlar bu iki namaza muktedir olamazlar. "
* "Her ümmet için bir fitne vardır, benim ümmetimin fitnesi de maldır. "
* "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Kim yatsı namazını cemaatle kılarsa sanki gecenin yarısını ihya etmiş gibidir. Kim de sabahı da cemaatle kılmışsa gecenin tamamını ihya etmiş gibidir. "
* "Kim bir hastaya veya bir din kardeşine Allah rızası için ziyarette bulunursa, bir münâdi ona nida eder: "(Dünyada da ahirette de) iyi olasın (ahiret yolculuğun da) iyi olsun. (Bu davranışınla) cennette bir ev hazırladın!" der. "
Kitapta alım-satım, şirket, çalışma, arkadaşlık, gasp, haset, hırs, kibir, fitne, kanaat, doğruluk, yalan, öfke, ölüm, mizah, ziyaretleşme, yumuşaklık, eğlence-oyun, fal, tartışma, vefa, cimrilik, misafirlik vs. gibi konu başlıkları altında peygamberin(as) söz ve davranışları yer almaktadır. Günümüz çalışma, ev ve sosyal hayat içinde sık sık karşılaştığımız bu sorunlara karşı İslam ahlakının bakış açısını daha net göreceğiz.
Bu kitapta Hz. Muhammed (sas.)in mübarek sözlerinden oluşan, sosyal ve ekonomik hayata ışık tutup, günümüz konu ve sorunlarına işaret eden Kutlu Sözler özellikle gençlere rehberlik etmede pratik bir özelliğe sahiptir. Kutlu Sözler, Hz Muhammediin İnsanlığa Yön Veren Evrensel Mesajları, Mahmut Balcı, Erdinç Atasever, Kerim Aral, 9789756259016, Ahsen Yayıncılık
Stok Kodu
9789756259016
Boyut
125-195
Sayfa Sayısı
144
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat