Ayetler Işığında Peygamberler Tarihi

%28
Ayetler Işığında Peygamberler Tarihi,Muhamemd Ali Sabuni
Ayetler Işığında Peygamberler Tarihi Onlar yaşadıkları toplumun en seçkinleridir. En temiz ailelerinin en temiz ahlaklıları olarak Allah'ın terbiye ve tedrisatından geçerek bulundukları topluma bir nur, bir güneş, bir ışık kaynağı oldular.
İnsanları kula kulluktan, zulüm ve ahlaki düşüklükten kurtarıp sonsuz özgürlüğe, Tevhidin yüceliğine çağırdılar. Sesleri aynı tondaydı, tarzları da aynı. Çoğu zaman aynı tepkiyle karşılaştılar bulundukları toplumda; Allah seni mi gönderdi diyorlardı.
Sürüldüler, taşlandılar, eziyetler çektiler, kimi bu uğurda canını verdi. Hepsinin ortak söylemi Sizden bir ücret de istemiyorum diyorlardı. Allah(c.c) peygamberleri, nebileri, karanlık yolumuzun kandilleri
Büyük alim Muhammed Ali Sâbûnî 'nin en-Nübüvvet ve'l Enbiyâ adlı kitabı, 'Peygamberlik ve Peygamberler Tarihi' üzerine yazılmış ender kitaplardan birisidir.
Milletlerin, cehalet ve sapıklık karanlıklarından hidayet ve iman aydınlığına çıkmaları için, hiç şüphesiz Peygamberlerin hayatını, davetini ve siretini tanımaya ihtiyaç vardır.
Peygamberlikle ilgili konuları içeren kitabın ilk bölümü; özellikle Peygamberlerin masumiyeti konusunu, ilmi bir çerçevede ele almıştır. Yazar, Ehli Kitabın bazı Peygamberler hakkında ileri sürdükleri suçlamalara güzel cevaplar vermiştir.
Hanifi Akın tarafından türkçeye çevrilen bu kitapta Peygamberlerin hayatı... İlk önce Ulu'l-Azm Peygamberlerin hayatı, daha sonrada diğer Peygamberlerin hayatının işlendiği kitabın ikinci bölümü de büyük bir emekle hazırlanmış.
Yazar, Peygamberlerin hayatını; ilk önce Kur'an ayetlerinden, daha sonra sahîh hadislerden, burada da bulamadığını sahîh tarihi rivayetlerden alıntılar yaparak anlatmıştır. Ayetler Işığında Peygamberler Tarihi, Muhamemd Ali Sabuni, 2000280101239, Ahsen Yayıncılık, Hanifi Akın
Stok Kodu
2000280101239
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
700
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2003-05
Çeviren
Hanifi Akın
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat