Büyük Komplo HAKANTÜRK bugüne kadar yaptığı görevlerin dışında merkezi ABD'de olan International American Academy of Security başkanlığı, The World Medical Asistance Assocation Başkanlığılığı görevlerinde bulunmuş ilk ve tek Türk'tür. 1962 yılından beri yurtdışında yaşamakta olan HAKANTÜRK'ün bu 42. kitabıdır.
"...İngiltere AB'nin en başta gelen ortaklarından biridir; Kıbrısta askeri üsleri vardır. Dünyanın öteki ucundaki küçücük Falkland adası için Arjantin ile savaşı göze almıştır. Bu ülkenin, ulusal çıkarlarını okyanusları ötesinde koruması doğal sayılıyor. Türkiye'nin ise İngiliz üsleriyle donanmış Kıbrıs'ta Rumlar ve Yunanlılar karşısında Ulusal çıkarlarını savunmak istemesi neden yadırganıyor? Kıbrıs AB'ye buyur ediliyor, Türkiyenin süresi ve sonucu belirsiz bir müzakere tarihiyle yetinmesi isteniyor; bu kuşkulu denklemin adaletsiz olduğunu söylemek neden bunca tepkiye yol açıyor? Dışta ve içte sarmalaşan olumsuz bir işbirliğinin tuzağına düşmekten Türkiye kendini koruyabilmiştir. Bizde sayın cumhurbaşkanı Sezer gibi düşünüyor ve Avrupa'yı temsil eden yöneticileri samimiyetsiz buluyoruz...
Cumhuriyet gazetesi "..Tanzimat döneminden sonra ecnebi sermayesi memlekette müstesna bir yere sahip oldu ve bilimsel anlamda denilebilirki; devlet ve hükümet ecnebi sermayenin jandarmalığından başka bir şey yapmamıştır. Artık her medeni devlet gibi yeni Türkiye'de bunu kabul edemez, burası esir ülkesi yapılamaz.
M.K.Atatürk (Şubat 1923) Büyük Komplo, Hakan Türk, 9789758208258, Akademi TV Programcılık
Stok Kodu
9789758208258
Boyut
135-220
Sayfa Sayısı
164
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2004-03
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat