Bu kitap "Türkiye Futbol Federasyonuna bağlı liglerde, futbol oynayan amatör ve profesyonel futbolcuların ileriye dönük beklentilerini belirlemek" amacıyla yapılan, yüksek lisans tezimden sonra oluşan, futbolda beklentinin etkisini yeni bir açıdan açıklamak ve futbol - beklenti - gelecek, ilişkisinin daha somut olarak anlatılmasını istemem nedeniyle kaleme alınmıştır.

İleriye dönük beklentilerin belirlenmesi; sosyal, fiziksel ve zihinsel olarak, futbolcu gelişimine katkı sağlayabilir. Buna örnek olarak; futbolcuların antrenman koşullarının iyileştirilmesi, mesleki doyumlarının artırılması ile biyolojik ve ruhsal sağlıklarının iyi olması gösterilebilir. Çünkü futbolcuların sahip oldukları beklenti, amaçlarının belirlenmesinde yol gösterici olacaktır. Bu sayede futbolcular geleceğe yönelik kaygı ve endişelerini azaltabilecek ve hedeflerine ulaştıkça kazançları artacaktır.

Aktif olarak, futbol faaliyetlerine katılan takımlarda bulunan, amatör ve profesyonel futbolcuların beklentileri, kritik önem taşımaktadır. Bireysel verim artışını sağlamak için futbolcunun beklentilerinin neler olduğunun ve bunların ne ölçüde karşılandığının belirlenmesi önemlidir.
Stok Kodu
9786059942393
Boyut
150-210
Sayfa Sayısı
78
Basım Tarihi
2015-06
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat