Uyan Türkiye Tarih Tekkerrür EtmemeliTarih Tekerrür Etmemeli

%20
Uyan Türkiye,İsmail Şefik Aydın

Ülkemizin, Batıya teslim olan iktidarlar eliyle düşürüldüğü bu kapandan kurtulması için mücadele eden millicilerin,
her şeyden önce, soğuk savaş döneminde kafalara yerleştirilen peşin hükümlerden sıyrılarak, Tanzimatla başlayan ve
hepimize 'Islahat' diye belletilen, bizi Türkleştirmeyi değil, Avrupalılaştırmayı amaçlayan ve aslında çürümenin ta kendisi
olan süreci çok iyi kavramaları, Kemalist İnkılâbı doğru tahlil etmeleri zorunludur. Kemalist İnkılâbı hazırlayan tarihi süreç,
bu İnkılâpla başarılanlar ve rotanın nasıl saptığı, hangi yanlış siyasetlerin sonunda bu duruma geldiğimiz bu millete mensubiyet duygusu güçlü olan herkes tarafından çok iyi bilinmesi gereken konulardır.
Unutulmamalıdır ki, bu Kutsal Topraklar, vahşi Kapitalizm'den başka, bir yandan “Bizans“, bir yandan“Vaad Edilmiş Topraklar“ ve bir yandan da “Hıristiyanların İlk Vatanı“ hayalleri görenlerin çok yoğun bir şekilde ilgi odağı durumundadır. Bu bakımdan Milli şuûr sahibi Türk aydınlarının son derece uyanık olmaları gerekiyor. Bu kutsal vatanı bize bırakan aziz ecdâdımızın bizden beklediği budur.
Batılıların ürettiği kavramlara tapınmayı bir kenara iterek, ütopyaların değil, gerçeklerin dünyasında yaşadığımızı bir an bile unutmadan, nefislerimizi aşmak, milli güçler arasında yakınlaşmayı sağlamakve bir Milli Cephe'de ortak mücadelenin yollarını aramak ve bulmaktır.
(Tanıtım Yazısından)

Stok Kodu
9789758916375
Boyut
140-210
Sayfa Sayısı
840
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2007-05
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat