Norveçli büyük romancı Knut Hamsunun edebi kişiliğini en iyi yansıtan ve kendisine Nobel Edebiyat ödülünü kazandıran en önemli eseri, dünya edebiyat eleştirmenlerine göre AÇLIK isimli romanıdır.
Ünlü bir yazar olma sevdasıyla yanıp tutuşurken, bir yandan da açlıkla pençeleşen bir gencin gerçekten duygulandırıcı öyküsünü konu alan AÇLIK romanı, daha sonraki birçok esere de öncülük etmiştir.
İnsanların, karşılaştıkları zorluklarla mücadele ederken, çektikleri sıkıntılar ve zorluklar ne olursa olsun, hiçbir zaman ahlak dışı davranışlara başvurmaması gerektiğinin vurgulandığı AÇLIKta Knut Hamsun bu kadar olumsuz şartlara rağmen hayata direnmeye kararlı genç bir yazarı anlatıyor.
Fizyolojik gözlemlerle ruhsal iniş çıkışların ustaca üst üste yığıldığı, süssüz bir anlatımla sinirlerin müziğinin dillendirildiği AÇLIK romanı, Edebiyat Tarihinde taşıdığı sadeliği ile de ünlüdür.
Ortaöğretim öğrencileri için mutlaka okunması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığınca tavsiye edilen 100 Temel Eser içerisinde yer alan ve benzersiz bir yazım tekniğine sahip ustalığıyla ünlenen Knut Hamsunun bu romanını elinizden bırakamayacak ve severek bir çırpıda okuyacaksınız.
Stok Kodu
9789753388238
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
190
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2006-12
Çeviren
Gül Yıldız
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat