Yoga Meditasyon Gevşeme TekniğiMeditasyon Gevşeme Tekniği

%30
Yoga,Başol Yüce
Pozitif ve negatif düşünceler, sinir sistemimize bağlı olarak zihin tarafından üretilir. Sinir sistemimizin aktivitesi yükseldiğinde, vücut otomatikman, stres hormonu üretir. Bu hormon, kalp kası da dahil olmak üzere, kas gruplarının sertleşmesi sağlayan bir zehirdir! Bu zehrin salgılanmasına paralel olarak, zihnimizdeki negatif düşüncelerin sayısında artış olur. Tarafımıza bir iyilik yapılmış ise, bu durumda da pozitif düşüncelerimizde artışlar olur. Bu durum mutluluk hormonunun salgılanmasını sağlar.
Yaşamımız boyunca yaşadığımız olumsuz olaylardan dolayı, sinir sistemimizde stres birikimleri oluşur. Sinir sistemimizde biriken stres ise, zihnimizde negatif düşünceler üretir. Negatif düşünceler, zihnimizin doğuştan var olan akışkanlık mekanizmasının işlemesine engel olur. Dolayısıyla,işlenmeyen akışkanlık mekanizması zamanla işlevini yitirir. Uzun bir süre olumsuz bir olayı unutamamak ya da ufak bir olayı bile çok büyük bir olaymış gibi mesele haline getirmek gibi, zihinde saplantılı düşünceler edinir.
Meditasyon, zihnimizin akışkanlık mekanizmasını harekete geçirir. Meditasyonu uzun süre doğru olarak uygulayanların sessiz, sakin, huzurlu ve olayları kendilerine dert etmeyen kişiler olmaları bundandır.
Yoga, Meditasyon ve Gevşeme Tekniklerini uygulamalı olarak, fotoğraflar eşliğinde açıklayan bu kitap, ruh ve beden sağlığına kavuşmanızı, stresi yönetmenizi, huzur dolu ve dingin bir yaşama merhaba demenizi sağlıyor.
(Tanıtım Yazısından)
Stok Kodu
9789944257718
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
128
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-01
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat