Sınırlı Galaktik bilgiler baş parmağının tırnak altındaki atom altı parçacıklarında saklıydı. İşaret parmağı benzer marifetle, her türlü bilgiyi tarar ve her türlü ekrana yansıtırdı. Orta parmak yansıyan işaretleri istenilen dile çevirirdi. Yüzük parmağı var olan bilgilerin işaretlenmesi ve depo edilmesi için kullanılırdı. En küçük parmak öteki parmakların işlevlerinin kontrol ve güvenliğini sağlardı. Onca teknolojik donanıma rağmen hiçbir parmağı yüreğinde taşıdığı yükü hafifletmeye yetmiyordu.

Öteki Zamanlarda bilim ve teknoloji karşısında insanın varoluşsal dönüşümü ve tükenişi, aklın bulgularının bilimselle buluşma süreci felsefeden edebiyata, kuantum fizikten biyolojiye, kimyadan metafiziğe uzanan bir çerçevede yansıyor sayfalara.

Zaman, sonsuzluk düğümünün çözümü, insan olma üst kimliği, aklın bulgularının bilimselle buluşması, sanat, kahve falı, yokluk ve hiçlik kavramı, rölativite kuramı, fotoğraf ve resim sanatı, parmak izi çağı ve daha birçok konu düşünsel, felsefi ve bilimsel altyapıyla desteklenerek sıra dışı olaylar zinciri ve mekan akışı eşliğinde irdeleniyor. Fizik/metafizik, soyut/somut, varlık/yokluk kavramları bütünsellik ilkesi altında kafa kafaya veriyorlar bu kitapta.

Öteki zamanlar, sizi beriki zamanların karşısına taşıyarak farklı boyutlarda, hem benzersiz zihinsel çözümlemelerle hem de düşsel açılımlarla buluşturacak.
Stok Kodu
9789944257909
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
128
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2011-12
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat