Turkeyland Almanya Türk Cumhuriyeti

%30
Türkeyland,İsmail Ünver
Yıl 2007, Almanya Başbakanı Hıristiyan Demokrat partisi lideri Angela Meyer'dir. Oldukça ihtiraslı bir kadın olan bu başbakanın politikaları sonucunda Almanya bir yandan Fransızlar'la toprak kavgasına girerken, bir yandan da ülke topraklarında yaşayan Türklere saldırılar gerçekleştirilir. Alman savaş gemilerinin Türk Bayrağı çekerek Fransız topraklarına saldırılması da Almanların Türkler üzerinde oynadıkları oyunların son halkasıdır. Ancak Almanların ettikleri yanlarına kalmaz ve Fransızlar karşısnda yenilgiye uğrarlar.
Komutanlar ise bu acı gerçeği Angela'dan saklamaktadırlar. Uzun uykusundan uyanması için Fransız uçaklarının bombalarına maruz kalması gerekecektir.
Başbakan Angela, çareyi kaçmakta bulur ve kaçış planı sahnesinde Angela Meyer, Havva isimli bir Türk temizlikçi kadının şalvar ve başörtüsünü giymiş halde çıkar karşımıza. Sahipsiz kalan Almanya'da yönetime Türk Dernekleri Birliği el koyar ve Almanya topraklarını bu kez de düşman işgalinden kurtarır. Ve artık Federal Almanya Cumhuriyeti yıkılmış, Almanya Türk Cumhuriyeti kurulmuştur.
“Hadi canım sen de !“ dedirten, rüyalarımızda bile görmeye cesaret edemediğimiz bu tabloyu uzansanız dokunacağınız bir canlılıkla bu kitabın sayfalarında bulacakasınız. Şaşıracak hiçbir şeyin kalmadığı bu dünyada, kurgunun en inandırıcı kılıklara bürünerek karşınıza çıktığı bu romanda son sözünüz muhtemelen şu olacak: “Ya tutarsa...“
Stok Kodu
9789759129453
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
150
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005-10
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat