Neden İK Şapkalı Yönetici?
İnsan Kaynakları Yönetimi, üst yönetimden başlayarak tüm yönetim kademelerinin sorumluluğundadır. İK bölümü ise, işletme genelinde uygulanacak İK politikalarının üst yönetim ve diğer bölüm yöneticileri ile birlikte belirlenmesinden ve bu politikalara uygun araçların geliştirilmesinden, uygulamaların takip edilmesinden ve bölüm yöneticilerine destek verilmesinden sorumludur.
İK yönetimi fiilen gerçekleştiren, bölüm yöneticileridir ve İnsan Kaynakları süreçlerinde birçok rolü vardır. Bu nedenler her yönetici, bir İK yöneticisidir. İnsan Kaynaklarına önem veren firmalarda yöneticinin taşıdığı en önemli şapkalardan biri İnsan Kaynakları Yöneticisi şapkasıdır.
Bu kitap, yöneticilerin İK süreçlerindeki en önemli rolleri olan, “seçme, yerleştirme, motivasyon ve performans yönetimi“ndeki sorumluluklarına odaklanmıştır. Çünkü bir İK bölümü ve kurulmuş İK sistemleri olsun olmasın, her yönetici personelini seçer, yönlendirir ve çalışma sonuçlarını değerlendirir. Bu kitap ile yöneticiler personel seçim görüşmelerindeki etkinliklerini arttıracak, personellerini motive etme ve performanslarını yönetme becerilerini geliştireceklerdir.
(Tanıtım Yazısından)
Stok Kodu
9789944257206
Boyut
135-215
Sayfa Sayısı
224
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-03
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat