Neslihan Hanım, iman hizmetinde yer alan, Nur sohbetleri ve hanım faaliyetlerinde bulunan gayretli bir kadındır. Kızı Beyza´ yı da öyle yetiştirmiştir. Kocası Sırrı Bey, farklı yapıda olmasına rağmen tercihlerine saygı duyar.
Beyza, arkadaşlarıyla Yavuz Sultan Selim Camiinin bahçesinde sohbet ederken acı haberi alır: Annesi, bir ders sonrası Avcılar´ dan dönerken kaza yapmıştır. Neslihan Hanımın ölümü Beyza´ yı ve babasını üzüntüye boğar.
Beyza arkadaşları sayesinde kendini toparlamaya çalışırken, Sırrı Bey büyük bir bunalımın içine sürüklenir. Şen şakrak, neşeli ve esprili biriyken, "İnsanlar niçin ölüyor, ölecekse niçin yaratılıyor, milyarlarca insan nasıl dirilecek'" sorularıyla bunalan biri olmuştur.
Sırrı Bey´ i çok seven büyük bir camia, ona yardımcı olmak için uğraşır. Evini, işini ihmal eden Sırrı Bey´ in yeniden toparlanması için çaba gösterir. Bir kaç ay sonra, onun yeniden evlenmesi gerektiğini söylerler. Neslihan Hanımı çok seven Sırrı Bey, buna sert tepki gösterir ama yakın arkadaşları da o görüşte olunca kabullenir.
Stok Kodu
9789944302425
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
235
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-5
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat