Mete, zengin bir ailenin tek erkek çocuğu olmasına rağmen, mutsuz ve yalnız bir gençtir. Tek yakın dostu, dert ortağı ablası Banu, fiziki kusurunu abartan Mete'yi teselli etmeye çalışsa da, kardeşi yalnızlığı seçmekte, geceyi ve yıldızları her şayden fazla sevmektedir.
Teyzeleri ünlü romancı Emel Hanım ile kızı Burçin ziyaretlerine geldiğinde, sadece Mete'nin değil bütün ailenin hayatı değişecektir. Zira Emel Hanım ve dünyalar güzeli kızı Burçin, hoşsohbet, yardımsever, canayakın halleriyle Mete'yi ve ailesini adeta gönülden fethederler.
Banu'dan Mete'nin durumunu öğrenen Burçin, Mete'ye yardımcı olmak istediğini söyler. Amacı Mete ile arkadaşlık ederek, onu içe kapalılıktan, yalnızlıktan kurtarıp, topluma kazandırmaktır. Bunu başarır da... Kısa zaman içinde Mete, Burçin sayesinde neşeli, mutlu, hareketli bir genç haline gelir.
Fakat Burçin'in içten içe korktuğu şey gerçekleşir; Mete Burçin'e aşık olur. Durumu öğrenen Burçin şaşkına döner, ne yapacağını bilemez. O, sadece dostluk kurarak topluma kazandırmak istemiştir Mete'yi. Onunla evlenmeyi kesinlikle istemez.
Fakat Burçin'in de kendisini sevdiğini sanan Mete, ailesine Burçin'le evlenmek istediğini söyler. Yağmurlu, fırtınalı bir günde Mete'nin ailesi, Emel Hanım ve kızına Mete'nin Burçin'le evlenmek istediğinden bahsederken, Burçin, olanca öfkesiyle yerinden fırlayarak Mete ile asla evlenmeyeceğini haykırır ve dışarıdaki arabalarına atlar gider.
Burçin'in haykırışını duyan Mete, bütün yıkılmışlığı ile kendi odasına kapanır. Olanlar olmuştur.
Fakat bu olanlar, romanın sadece başlangıç kısmıdır. Asıl olacaklar bundan sonra başlar.
Stok Kodu
9789944302395
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
240
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-04
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat