Bu roman 12 Eylül öncesi dönemde geçen olayları konu edinmektedir. O dönemin militan gençlerinden olan Cihan, etrafındaki insanların hayran kaldığı, pek çok insanın etkilendiği bir gençtir. Müthiş hareketliliği ve bilgisiyle gençleri yönlendiren, fikir tartışmalarında rakiplerini bozguna uğratan ve konuştuğu her insanı etkileyen Cihan, gençlerin örnek aldığı bir ideal tiptir. Kardeşi Timuçin´i de kendisi gibi yetiştirmiştir. İki yıldır Almanya´da olan Cihan´ı başta Timuçin, ailesi, kızkardeşi Rabia ve örgütçü gençler dört gözle beklemektedirler.
Ama Cihan´ın dönüşü özellikle Timuçin´i ve ailesini çok şaşırtacaktır. Çünkü Cihan Almanya´da çok değişmiştir. Timuçin ve yanlarında kalan akraba kızı Füsun onun değişimi karşısında büyük hayalkırıklığına uğrarlar. Bu durumu diğer arkadaşlarına nasıl anlatacaklardır' Rabia ise ağabeysinin değişiminden memnundur. Yeni Cihan, yeni bilgileriyle yeni bir çevre oluştururken, Timuçin ondan ölesiye nefret etmektedir.
Bir dönemin gerçeklerini ve perde arkasını dile getiren bu romandaki kıyasıya tartışmalar, fikir mücadeleleri, örgütlerin çekişmesi, mafyanın hesaplaşması sizleri de etkileyecek ve son derece akıcı, heyecan dolu romanı bitirince, devamı olan Elveda Mutluluklar ile Zamansız Rüzgar´ı sabırsızlıkla bekleyeceksiniz.
Çok farklı bir dünya, yepyeni bilgiler ve soluk kesecek olaylar sizi bekliyor..
Stok Kodu
9789944302401
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
176
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-3
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat