İşletmelerin Değişen ParadigmasıFraktal İletişim ve Holografik Örgütlenme

%20
İşletmelerin Değişen Paradigması,Mehmet Çelebi
Hızla gelişen ekonomik davranışlar, İşletmelerde Örgütlenme ihtiyacını ortaya çıkartmış ve pek çok araştırma yapılarak günümüzde uygulanan işletme yönetim ve örgütlenme sistemleri uygulanmaya başlamıştır.
Bu sistemleri dönemsel olarak;
1- Klasik Örgüt Teorisi
2- Neo Klasik Örgüt Teorisi
3- Modern Örgüt Teorisi,
olmak üzere üç ana başlıkta incelenmektedir.
İşletmelerde Örgütlenme anlayışı yukarıda belirttiğimiz yöntemleri evreler halinde kullanarak bugünlere gelinmiştir. Amacımız işletmelerimizin yönetim modellerine açılım sağlamak ve büropatolojiyi reddeden yeni yaklaşımları getiren yönetim modellerine yol açmaktır.
İşletmelerde örgütlenme ne kadar önemli ise örgüt yapısının ihtiyaç halinde bölümler ve birimler halinde de kullanılması da önemlidir. Holografik Örgütlerin çözüme yönelik uygulanabilir bölüm dinamiklerini kullanmak çözümde başarıyı sağlar.
İşletmelerde Fraktal İletişim ve İşletmelerde Holografik Örgütlenme yeni dönem yönetim teorilerinin gelişmesine yardımcı olacak yepyeni yönetim yaklaşımı olarak şimdiden dikkat çekmeye başlamıştır.
Bu kitapta amaç Türk İşletmeciliğinin başarısına katkıda bulunmanın yanında İşletme eğitiminde yer alan genç beyinlerimize yardımcı olmaktır.
Stok Kodu
9789944302920
Sayfa Sayısı
300
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat