Aşk-ı MevlanaAşk´a Dair Sözler

%20
Aşk-ı Mevlana,Muammer Erkul
Bugün sadece ülkemizde değil, dünyada Mevlana rüzgarı esiyor. Yaşadığımız şu günlerde yeniden keşfedilen Mevlana´nın hikâyeleri, hikmetli sözleri sadece kitap olarak yayınlanmakla kalmıyor, bilgisayar, internet, sinema, cep telefonu gibi teknolojiyle hayatımızın her sahasına giriyor. Onüçüncü yüzyılda yaşayan bir bilginin hikâyelerinin böylesine ilgi görmesi kadar Amerika ve Avrupa´da Mevlâna sevgisi ve felsefesi zirveye ulaşmış olması da şaşırtıcı.

Mevlâna´nın Mesnevi´si uzun zamandır en çok okunan eserler listesinin başında. Ayrıca dünyanın dört bir yanında Mevlâna etkinlikleri yapılıyor. Konya´daki türbesine milyonlarca insanın akın akın ziyaret etmesi, hatta adına örgütler-dernekler kurulması da ilginin büyüklüğünü, Mevlana sevgisinin derinliğini gösteriyor.

Günümüzün teknolojisiyle donatılmış insanın boş kalan yanına hitap ediyor Mevlâna. Maddeye doymuş insanlar, manevi boşluklarını onun yüzyıllarca önce yazdıklarıyla dolduruyorlar. İnsan sevgisi, hayatın özünü fark etme gibi ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Gerçeği bulmak için yola koyuluyorlar.

Muammer Erkul, Mevlana´nın Aşka Dair Sözlerini derleyip toparladı ve her birini bir hat gibi sayfalara yerleştirdi. Yüreğe olduğu kadar göze de hitap eden bu eser, hayatınızın ve kütüphanenizin vazgeçilmez kitaplarından olacaktır.

Onüçüncü yüzyılın başında Türkistan´ın Belh şehrinde doğan, 17 Aralık 1273 günü Konya´da hayata gözlerini yuman Mevlâna´nın bütün zamanlara hitap eden eserlerine, günümüzde her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğu bir gerçektir. Bu ihtiyaca cevap vermek ve faydalanmak, aynı zamanda kendimizi anlamaktır.
Stok Kodu
9789944302722
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
144
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-12
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat