Köyden Gelen Çocuk Ahmet köyde yaşayan sevimli, yaramaz ve akıllı bir çocuktur. Tarlalarda koşturan, arkadaşlarıyla top oynayan, ağaçların tepesine çıkan Ahmet'in okula gitme zamanı gelmiştir. Köyde okul olmadığı için babası onu İzmir'e halasının yanına göndermek ve orada okutmak istemektedir. Bütün dünyası köy olan Ahmet için yeni bir dönem başlayacaktır. Fakat Ahmet'in annesi, canından çok sevdiği tek çocuğu olan Ahmet'ten ayrılmak istemediği için onun okumasına karşı çıkar. Ahmet'in babası ve annesi, bu yüzden tartışırlar, hatta kadın kocasına darılır.

Fakat Ahmet de okumayı istediği için yapabileceği bir şey kalmaz. Ahmet köyünden ve arkadaşlarından ayrılacağı için üzgün ama okuyup adam olacağı için sevinçlidir. Ve bir gün babası ile birlikte İzmir'e giderler. Ahmet'I artık yeni bir hayat beklemektedir. İzmir'e, köyden gelen çocuk olarak okuma mücadelesi verir.

Ahmet, hedeflerine ulaşabilecek midir, yıllar sonar köyüne öğretmen olarak gidebilecek midir'...

Köyden gelen çocuk, sadece çocukların değil, büyüklerinde zevkle okuyacağı tatlı bir eser. Köyden Gelen Çocuk, Akış Yayınları, 9789944302159, Saader Özkan
Stok Kodu
9789944302159
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
96
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-6
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat