Serenay Selek ilköğretim 7. sınıf öğrencisi; fakat bir şair o. İzmir Sıdıka Akdemir Bilim Sanat Merkezi'nin müzik ve dil sanatları bölümüne devam ediyor. Kanatları çok geniş ve iki branşı birbiriyle birleştirme özeliğine sahip. Önce şiirler bir melodi halinde düşüyor gönlüne, sonra kelimelere dönüyor ve kanatları suya değiyor. SUYA DEĞDİ KANATLARIM şiir kitabı onun kanatlarının, şiirlerinin, yanında ne kadar kıymetli olduğunu ispat etmeye yeter.
"Her şeyimi alın benden, /kanatlarım bana kalsın." derken Serenay, her şeyden vazgeçebileceğini; fakat şiirlerinden asla vazgeçemeyeceğini ifade eder; çünkü özgürlüğü kanatlarındadır. Kanatları olmadan uçamaz o. Kanatlarıyla bakar, kanatlarıyla hisseder ve kanatlarıyla yaşar.
Onun yaşaması başkalarının yaşamasına da benzemez. Bir şair olarak çok duyarlıdır. Zaman zaman kızar duyarsız, davasız insanlara; zaman zaman da onları kendi çizgisine çekmeye çalışır. Dünyanın şu durumu onu çok etkilemektedir; haddinden fazla üzülür insanların ve dünyanın karanlığına. Bundan kanatlarını suya değdirir biraz serinletmek için. Bazen ufuklarda dolaşır, kanat çırpar hiç konmadan bir yere. Kalbi masum çocuklarının gülüşlerindedir.
Serenay'ın Suya Değdi Kanatlarım'la bizim de duygularımız, suya değecek, ufuklara yükselecek. Onu kutluyorum.
-M. Mustafa Üftadeoğlu
Stok Kodu
2000808100049
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
105
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-05
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat