Bediüzzaman'danHayat Dersleri

%20
Hayat Dersleri,Veli Sırım
Hayat Dersleri Bediüzzaman said nursi, eserleriyle insanlığa ışık tutan bir alim. Çileli ve sürgün dolu bir hayat yaşamasına rağmen, o hep geleceği ve insanların imanlarının kurtuluşunu düşündü. Sürgün hayatında, yalnız bırakıldığında, dünyadan tecrit edildiğinde dahi, kainatı okudu, insanlığın kurtuluşu için kendini adadı.

En zor günlerinde dahi, umut doluydu ve insanlara umut aşıladı. Tek hedefi vardı; bir kişinin bile imanı kurtulsa gönlü şen olacaktı. Yazdığı Risale-I Nur'u yazmak da, okumak da zordu, üstelik yasaktı ama o sanki bunları yaşamıyor gibi geleceğe kakıyor, "Bütün dünya risaleleri okuyacak" diyordu.

Gerçekten de öyle oldu. Bugün dünyanın dört bir yanında Risale-I Nur külliyatı yayınlanıyor, Amerika'dan, Afrika'ya, Rusya'dan, Japonya'ya tercüme edilip, gönüllere hitap ediyor, iman kurtarma vazifesini yerine getiriyor.

Değerli yazar kardeşimiz Veli Sırım, Bediüzzaman'ın eserlerinden, hayat dersleri olabilecek bölümleri derledi ve herkesin anlayabileceği bir şekilde kaleme aldı. Büyük küçük herkesin okuyabileceği anlayabileceği, hatta topluluklara ders olarak anlatabileceği bu eser , bol resimleriyle hayatınıza anlamlar ve ufuklar katacaktır. Bediüzzaman'dan, Hayat Dersleri, Akış Yayınları, 9789944302197, Veli Sırım
Stok Kodu
9789944302197
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
122
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-7
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat