Bediüzzaman´danTasavvuf Dersleri

%20
Tasavvuf Dersleri,Veli Sırım
Yaşadığımız yüzyılda insanların aklını meşgul eden her meselede olduğu gibi, Bediüzzaman´ın tasavvuf ve tarikatler konusuna yaklaşımı, yine müsbet esaslara dayanır. Noksan ve aksayan taraflarından ziyade, güzellikleri ve müslümanlığa faydalarıyla meşgul olmuştur.
Bediüzzaman´a göre, tarikat şemsiyesi ve ismi altında yer almış herhangi bir kişi veya grubun hatasıyla, nice velîlerin ve değerli şahsiyetlerin yetişmesine vesile olan tarikat kurumu itham edilemez. Sergilenen bazı yanlış uygulamalar bahane edilerek, böylesi mukaddes, böylesi insanları kardeşlik zinciriyle birbirine kenetleyen, dinî, uhrevî ve ruhanî bir müessese suçlanmamalıdır.
İslamiyet dairesi içinde yer alan, istikamet üzere davam eden bir tarikat, insanlara ebedî saadet hazinelerini kazandırır. Kalp motorunu çalıştıran güçlü bir enerji kaynağı hükmündedir. Kabir ve sonrası hayatta insanı bekleyen hadsiz tehlikelere, zorluk ve sıkıntılara hazırlık yapmanın yollarını gösterir.
Değerli yazar kardeşimiz Veli Sırım, Bediüzzaman´ın eserlerinden, tasavvufla bölümleri derledi ve herkesin anlayabileceği bir şekilde kaleme aldı.
Bu eser, tasavvuf hayatımıza anlamlar ve ufuklar katacaktır.
Stok Kodu
9789944302333
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
220
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-4
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat