Firuzan Gürbüz, çocuklar için duyulmamış bir isim değil. Sizler onu çocuk dergilerinde yazdığı yazılardan, daha çok da Almanca'dan çevirdiği çocuk kitaplarlarından tanıyorsunuz. Aksoy Yayıncılık'dan çevirdiği çocuk kitaplarından tanıyorsunuz. Aksoy Yayıncılık'tan çıkan, Mini'nin Serüvenleri dizisi, hepinizin çok sevdiği Şirinler kitapları, Logica Eğitim Setleri hep onun imzasını taşıyor. Ayrıca çocuk dergilerine yayınlanan pek çok yazısı, ve dilimize kazandırdığı 10'a yakın Çağdaş DÜnya Klasiği var.
Firuzan, "Bundan böyle ben de artık yalnızca kendi öykülerimi yazacağım ve çocuklara kendi öykülerimi anlatacağım" diyerek bize tam on masal kitabı hazırlanmış.
Biz bu masalları çok sevdik. Sizlerin de seveceğinize inanıyoruz. Çocuk yazınımızın dünyaca ünlü usta çizeri Feridun Oral da bu masalları o kadar çok sevmiş ki, okur okumaz hemen resimledi. Ve işte ortada ya da bu kadar güzel kitaplar çıktı. Aksoy Yayıncılık, çocuk yazınımızın iki ustasının bu güzel eserini sizlere sunmaktan mutluluk duyar.
Stok Kodu
9789753123648
Boyut
165-235
Sayfa Sayısı
18
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2000-10
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat